След 24-часово издирване откриха мъртво детето от Поморие, съобщава 24 часа на първа страница и допълва, че са задържани две жени - съпругата и тъщата на поморийски бизнесмен, собственик на хотел "Лагун". 3 часа вчера хотелът бе под полицейска обсада. Вестникът излага подробности за жестокото престъпление на втора и трета страница. В една от публикациите се посочва, че в дело срещу бащата на 8-годишната Александра има показания за жестокост към длъжници, докато се занимавал с лихварство.
"Дете плати за кървави лихви", пише Стандарт на първа страница, като цитира мнения на хора от Поморие. Темата е водеща и за Монитор и Телеграф.
"Продават апартамент за 1000 лева дълг" - под това заглавие Дума съобщава на първа страница, че държавата готви строг контрол за частните съдебни изпълнители.
"Фиксирането на лихви със закон не е ефективно", казва банкерът Левон Хампарцумян в интервю за 24 часа. Според него, предсрочното погасяване носи риск, който си има цена и пазарът ще реши кой да я плати.
Не е грешка, че пратихме барети в Лясковец, твърди министърът на вътрешните работи Цветлин Йовчев в интервю за вестник Преса. Вестникът съобщава, че се прекратяват командировките на депутатите в чужбина, за да се реши проблемът с кворума за заседанието във вторник, на което ще бъде обсъдено ветото на президента върху промените в закона за Сметната палата.
Водещата публикация на Преса е за пилеенето на пари за подготовката на спортисти за зимната олимпиада. Над 30% от 11-те милиона лева отишли за спортисти без шанс за Сочи, посочва изданието.
Посещението на генералния секретар на НАТО Андерс Фог Расмусен е водеща тема за вестник Сега. "НАТО форсира България да купи западни изтребители, генералният секретар на Алианса не изключи разполагане на техника и военни части у нас", са акцентите на публикацията.
"Москва усилено се готви за сблъсък" - под това заглавие Новинар дава подробности на първа страница за готвени мащабни учения в западна Русия.
"България е търсен партньор в Космоса", казва в интервю за Новинар директорът на Института за космически изследвания към БАН проф. Петър Гецов. Публикации по повод днешния ден на космонавтиката и 35 години от полета на първия български космонавт Георги Иванов можете да прочетете в повечето вестници.
Монитор и Телеграф поместват изявлението на Ирена Кръстева, собственик на Нова българска медийна група, за предстоящото й оттегляне след продажбата на двата вестника, както и на изданията "Политика" и "Меридиан мач" на ирландска медийна група.
Премиерът на Република Северна Македония Християн Мицкоски нарече днес българския министър на външните работи Георг Георгиев "момче", пратено да се закача с него от някой, който според Мицкоски ръководи правителството ни от заден план. Но това било също като мишка да се закача с лъва. Мицкоски беше попитан как ще реагира на интервю на..
През следващите 10 години за възстановяването на Украйна ще са необходими три пъти брутния продукт на страната или над половин трилион евро. Това коментира премиерът Росен Желязков след изказването си в рамките на конференцията за възстановяване на Украйна в Рим. Българският бизнес ще има възможност да се включи в процеса, но страната ни залага..
Руският външен министър Сергей Лавров се срещна в Малайзия с държавния секретар на Съединените щати Марко Рубио. Американският дипломат заяви след това, че разговорът е бил много искрен и важен и че е потвърдил разочарованието на Доналд Тръмп от липсата на каквато и да било гъвкавост от страна на Русия в името на спирането на войната...
Да мобилизират над 10 милиарда евро инвестиции обещаха съюзниците на Украйна на конференция в Рим за икономическото възстановяване на страната. "План Маршал" предложи Кийт Келог, специалният пратеник на американския президент за Украйна, а идеята му беше подкрепена от домакина Италия и от Германия. Джорджа Мелони, премиер на Италия, и Фридрих Мерц,..
Паркът "Врана", вече стопанисван от държавата, ще отвори отново врати след известно време. Това заяви за БНР областният управител Стефан Арсов. От днес паркът до някогашния царски дворец в покрайнините на София е недостъпен, след като Столичната община се отказа да го управлява, тъй като не е нейна собственост. Арсов обяви, че държавата ще влезе в..
Нова мисия за оказване на спешна медицинска помощ по въздуха бе реализирана днес от дежурния екип на ЦСМПВ д-р Динко Щилиянов и медицинска сестра Нина Минкова. Това съобщиха от Центъра за спешна медицинска помощ по въздуха. Пациентът е 65-годишен мъж в тежко състояние, след падане от 6 метра височина. Той е бил приет в МБАЛ - Разлог и след преценка на..
Докато кметът на града е в ареста заради разследване за корупция, общинският съвет на Варна прие бюджета на града за тази година. Кметът на Варна и още трима - задържани за срок до 72 часа Финансовата рамка е подкрепена от 39 общински съветници, 7 гласуваха с "въздържал се", гласове "против" нямаше. Бюджетът е близо 857 милиона и..
ПП ще подкрепи вота на недоверие срещу правителството на Росен Желязков за провала му в сектора на околната среда и несправяне с екологичната..
Глътка лимонада, усмивка и кауза, която стопля душата. Така може да се опише инициативата "Лимонада с кауза", зад която стоят не бизнесмени, а деца с..
Брюксел и влизането на България в еврозоната не гарантират пълен мандат на правителството. Другото е, че ГЕРБ и ДПС-НН имат пълен контрол на..