При 93,45% обработени протоколи, ЦИК отчита подадени гласове както следва:
ГЕРБ - 30,41%
Коалиция за България - 18,96%
ДПС - 17,36%
"България без цензура" - 10,65%
Реформаторски блок - 6,36%.
Все още не е ясно при кого отива 17-ият мандат. Според преференциите, евродепутат от Реформаторския блок ще бъде Светослав Малинов, който беше втори в листата след Меглена Кунева.
При обработени малко над 74% от протоколите на секционните избирателни комисии Коалиция за България води убедително в област Монтана с 34% от гласовете на избирателите. Далеч назад - с 18% е ГЕРБ. Коалиция "България без цензура" е на трето място с близо 15%. Почти същия резултат има и ДПС, което на тези избори има необичайно висок за региона изборен резултат. Партия "Атака" получава малко над 4%, под тази граница е движението АБВ, предаде кореспондентът на БНР Николай Драгиев. Избирателите предпочитат Петър Курумбашев пред лидера Сергей Станишев. Разликата в преференциите е близо 500 в полза на Курумбашев. Николай Бареков пък изостава от Росен Петров. Делян Пеевски е събрал общо 2 576 преференции на гласувалите за ДПС. Светослав Малинов води пред Меглена Кунева. В областта са подадени 51 971 гласа, недействителни са малко над 2 400.
ГЕРБ печели евроизборите в Ловешка област с 26,22% след преброяването на 100% от протоколите. Коалиция за България събра 17,92%, ДПС – 16,76%, Коалиция "България без цензура" - 13,56%, АБВ - 4,06%, а Реформаторският блок - 3,71%. Гласували са 45 909 души, което е 35,43% от имащите право на вот. Недействителните бюлетини са 6,02%, предаде кореспондентът на БНР Пламен Христов. По-сложните протоколи и обработването на префернциалния вот са причината за забавянето при обработването на резултатите, обясни и председателят на РИК в Ловеч Валентина Недялкова. Имало е и проблеми с тонерите на ксероксите, заради големия брой наблюдатели, застъпници и представители на партиите и коалициите в избирателните секции.
При обработени 48 от общо 199 секционни протоколи са преброени 7 248 действителни бюлетини в Разград. 3 651 са гласовете за ДПС, 1 222 за ГЕРБ, Коалиция за България има 873 гласа, 512 избиратели са подкрепили "България без цензура", а 226 - Реформаторския блок, предаде кореспондентът на БНР Марина Бенова. 6,12 е процентът на недействителните бюлетини.
ГЕРБ печели вчерашните избори в Бургаска област. Изненадващо, с разлика от само 8 500 гласа, след нея се нарежда ДПС. Коалиция за България е трета политическа сила в Бургаско, следвана от НФСБ, ББЦ и Реформаторския блок.
Окончателната избирателна активност на евроизборите за Варненска област е 34,69%, съобщиха от РИК. Най-много избиратели са гласували за ГЕРБ - над 46 000. Втора е Коалиция за България с 21 000, а на трето място - ДПС с над 17 000, "България без цензура" е с 13 500 гласа. Реформаторският блок получава близо 10 000 гласа.
На базата на досегашните данни нямаме шест мандата за ГЕРБ и по четири за БСП и ДПС, а имаме седем мандата за ГЕРБ, за БСП - четири, три за ДПС, два за "България без цензура" и един за Реформаторския блок. Ако ГЕРБ не успее да спечели..
Общият брой на гласувалите в чужбина български граждани е 25 353, съобщиха от Министерството на външните работи. Гласуването приключи в 34 държави.
Множество сигнали и жалби за нарушения в изборния ден постъпиха в Централната избирателна комисия, въпреки това от там смятат, че проведеният евровот не е опорочен. Избирателната активност едва ли ще надхвърли тази от предишните избори за Европейски..
При 100 процента от паралелното преброяване на "Галъп интернешънъл" картината с резултатите от изборите на български депутати за европейския парламент изглежда така: Гласове за ГЕРБ: 30.0% Гласове за Коалиция за България: 18.5% Гласове за ДПС: 18.4%..
С нова и оборудвана с модерна апаратура амбулатория разполага Общинският приют за безстопанствени кучета в Перник. Част от оборудването е закупено със средства от общината, а друга част - с дарения. Амбулаторията е изградена в изцяло нова сграда. Тя е..
Министерството за защитата на потребителите в Испания ще премахне ултрапреработените храни от менютата, предлагани на деца и юноши, приети в болници. Продуктите ще бъдат изключени и от ястията, предлагани на посетителите в столовите на здравните..
Хиляди хора се събраха на площад "Независимост" в столицата, където се проведе протест, свикан от ПП-ДБ, срещу заложеното в проектобюджета увеличаване на осигурителната вноска и данъка върху дивидентите. При проявата бяха ранени трима полицаи и трима..
Белият дом бе отцепен от съобръжения за сигурност след като двама войници от Националната гвардия бяха простреляни смъртоносно само на една пресечка от сградата на държавния глава на Съединените щати, съобщи агенция Ройтерс. Президентът..
Горивата на българския пазар са достатъчно и на достъпни цени, за разлика от това, което се случва в Сърбия, каза министърът на енергетиката Жечо Станков пред журналисти: "Основната ми задача и към момента и това, което следя, е задоволяване на..
Трима полицаи са пострадали при изпълнение на служебните си задължения по опазване на обществения ред, съобщиха от СДВР. По време на заявения като мирен протест пред сградата на Народното събрание тази вечер част от протестиращте са направили опит да..
Депутатът от "Продължаваме промяната - Демократична България" Асен Василев призова за мирен протест, след като по-рано вечерта по време на протеста, организиран от формацията пред Народното събрание срещу бюджета за следващата година, срещу полицаите..
Общ протест в София днес организират и от КТ "Подкрепа" - на работещи в Агенцията по заетостта, Главната инспекция по труда и Агенцията за социално..
Не прави чест на президент на страна член на НАТО и ЕС да коментира като страничен наблюдател, който е по-заинтересован от постигане на целите на..
Български училища в Чикаго, САЩ – "Малко българско училище" и "Малка България" са със спрени субсидии от българската държава . Причината е скандал...