Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

ГЕРБ внася пети вот на недоверие срещу кабинета

| обновено на 04.06.14 в 10:44
Снимка: БГНЕС
Утре партия ГЕРБ внася в Народното събрание петия вот на недоверие срещу кабинета на Пламен Орешарски. Критикувана този път ще е водената политика в сектор финанси, обяви лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов.

Според него причината за  поредния вот на недоверие към правителството е подготовката за изтегляне на нов кредит: Това, което предупреждавахме многократно, че са се подготвяли да вземат още над 3 милиарда дълг. Вместо да си оправят събираемостта, да се борят с контрабандата, тръгват към най-лесния начин - да задължават следващите поколения с милиарди. Вече близо милиард е дупката в бюджета. Залагат в енергетиката приходи, които знаят, че никога няма да дойдат. Това правителство единственото, което може да прави е да изобличава Брюксел, че работи против България. И, ако това правителство продължи да стои, нищо чудно и да предложат в един момент да напуснем съюза.

Бойко  Борисов коментира, че вече има сериозен проблем с усвояването на еврофондовете, а цената на парното се вдига с политическа цел: ДКЕВР вдига цената на парното в 4 от най-големите градове, за да пострадат кметовете на ГЕРБ.

Строежът на "Южен поток" ще доведе до нови санкции от Европа, смята Борисов.

Предстоящият отчет на премиера в петък за направеното за една година, Борисов коментира: Приходните агенции не работят, фондовете спират, пенсионна реформа няма, в здравеопазването дефицит над 500 милиона. Какъв отчет да направят?





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Никола Янков

Никола Янков за безводието: Пари има, ноу-хау има, решението е в частния сектор - концесия

" Няма розови понита, които да дойдат и да ни решат проблема с водата. Няма да викаме неволята. Пари има, ноу-хау има, решението е в частния сектор - концесия. Няма друго решение. Политиците трябва да стартират незабавно работа в тази посока". Това заяви пред БНР Никола Янков - предприемач, бивш зам.-министър на икономиката, част от икономическия..

публикувано на 21.08.25 в 08:19

Ограничения на престоя и паркирането около Националния стадион

Ограничава се престоят и паркирането на места около Националния стадион "Васил Левски" от 8 ч. заради футболната среща между Професионален футболен клуб "Левски" и "Аз Алкмаар" Нидерландия, съобщиха от Столичната община. Мачът ще се състои тази вечер от 21:00 ч. 

публикувано на 21.08.25 в 07:57

От Трън до Вакарел: Безводието като беда и безотговорност

"Във Вакарел 30 години лятото нямахме вода. Аз съм израснал без вода . Като станах кмет, се направи довеждащият водопровод, водопроводът на селото също е подменен. При нас има вода, постоянно пристига, но не можем да разширим тръбите, за да задоволим прищевките на хората . Местните хора са живели в тоя ад без вода. Ние имахме баня, а..

публикувано на 21.08.25 в 07:47
Държавен фонд

От началото на годината земеделците са получили над 120 млн. държавна помощ

От началото на годината до момента по схемите за държавна помощ на българските земеделци са изплатени 120 970 040 лв. Данните са от брояча на страницата на Държавен фонд "Земеделие". 1 456 666 000 лв. пък са парите, които фермерите у нас са получили като европейски субсидии по директните плащания от 16 октомври до днес. Броячът е сред..

публикувано на 21.08.25 в 07:41
Последовател на палестинското движение

Хамас: Плановете за завладяване на град Газа показват пренебрежение към усилията за споразумение

Хамас разкритикува готвената от Израел офанзива за завземане на град Газа и определи действията на Тел Авив като отказ от предложението за примирие. Кабинетът на Бенямин Нетаняху все още не е обсъдил плана, който беше одобрен от ислямистите, но според местни медии политици в двата лагера "за" и "против" вече се активизират.  Израел..

публикувано на 21.08.25 в 07:34

Долната камара на Конгреса на щата Тексас одобри карти на избирателните райони

Долната камара на Конгреса на американския щат Тексас одобри преработени карти на избирателните райони, които биха дали на републиканците по-голямо предимство на междинните избори догодина. Новото разпределение на избирателните райони беше изведено на дневен ред по настояване на президента Доналд Тръмп, който поиска тяхното извънредно..

публикувано на 21.08.25 в 07:27
Андрий Ермак

Украйна обсъжда военни гаранции за сигурност при евентуално мирно споразумение с Русия

Украйна вече обсъжда военни гаранции за сигурност при евентуално мирно споразумение с Русия. Москва предупреди обаче, че няма да приеме механизъм за гарантиране на мир, договорен без нейно участие.  Вече се работи по военния компонент на гаранциите за сигурност на Украйна като част от уреждането на конфликта с Русия, съобщи началникът на кабинета на..

публикувано на 21.08.25 в 07:22