Повечето членове на Изпълнителното бюро на БСП коментираха преди началото на заседанието, че в партията не са изненадани от решението на премиера Пламен Орешарски да обяви спирането на проекта "Южен поток". Актуалната политическа ситуация в страната и ситуацията в БСП са темите, които ще обсъжда ръководството на левицата.
Някои членове на ИБ предпочетоха да запазят мълчание. Антон Кутев призна, че не е знаел и било нормално той самият да не знае. Борислав Гуцанов каза, че не е изненадан. Той коментира, че не трябва да забравяме, че сме членове на ЕС и трябва да бъдат спазвани основните изисквания на ЕК. "Южен поток" е приоритетен проект, каза Гуцанов, и изрази увереност, че проектът ще бъде изпълнен, защото това е необратим процес.
Депутатът от БСП Красимир Янков коментира, че премиерът е в състояние да взема такива решения, тъй като БСП му е гласувала доверие и че той е водещ в изпълнителната власт.
В БСП знаят, че ЕК има претенции по проекта и е нормално да има такъв период, в който да дойдат и европейски експерти и да се създаде синхрон между Комисията и българското правителство. Председателят на парламента Михаил Миков препоръча на журналистите, ако искат да получат информация, да не я вземат по насилствен начин, а само доброволно.
На "Позитано" 20, засега, за оставки не се говори преди утрешния Пленум на БСП.
Британският министър, отговарящ за бездомните хора, е подала оставка след разразил се скандал, потвърдиха от Даунинг стрийт. Рушанара Али подаде оставка, след като беше обвинена в лицемерие заради начина, по който действа с увеличението на наема на къща, която притежава в Източен Лондон. Имаше призиви тя да се оттегли от благотворителни..
Силен вятър и морски бури затвориха пристанища в Гърция. Хиляди пътници чакат по портовете. Властите забраниха движение на кораби от пристанищата Пирея, Лаврио и Рафина. На места поривът на вятъра достига 100 километра в час. Хиляди пътници чакат фериботи на портовете. Нарушение на морския трафик има и от други гръцки пристанища...
Създателят на ChatGPT - OpenAI, представи дългоочакваната най-нова версия на своя изкуствен интелект - GPT-5. Според Сам Алтман, творението на компанията му може да предоставя информация на ниво експерт с докторска степен. Рекламиран като "по-умен, по-бърз и по-полезен", съоснователят и главен изпълнителен директор на OpenAI Сам Алтман похвали..
"За мен пускането на Георги за 10 000 лева е просто абсурдно. Смятам, че това е подигравка не само за мен, а и за жените, които биват насилвани от мъжете си и от приятелите си. Това, което се случва, не е бездействие, а съучастие". Това заяви в интервю за Нова телевизия Дебора Михайлова. Пуснаха от ареста Георги Георгиев Случаят "Дебора"..
Нашият бизнес работи в една отровна среда. Това заяви пред БНР Кузман Илиев, икономически анализатор и лидер на партия "България може". "Отвори се кутията на Пандора и се даде картбланш на регулаторите да притискат всеки, който не може, според тях, да обоснове в свободна пазарна икономика защо вдига една или друга цена , което е тотален..
Частично бедствено положение ще бъде въведено днес в община Хасково заради пожара, който избухна вчера край село Момино. Това съобщи заместник-кметът на общината Динко Тенев, цитиран от БТА. Пламъците обхванаха вчера следобед горски площи и земеделски земи между селата Момино и Елена, като засегнатата площ е около 1000 декара. Огънят е обхванал..
От днес е задължително двойното обозначение на цените на стоки и услуги в лева и в евро. Двете трябва да са изписани с еднакъв шрифт върху етикетите , а търговците получават два месеца гратисен период, за да приведат в съответствие софтуера на касовите си апарати. Законът за въвеждане на еврото предвижда задължително от 8 август..
Промените в Закона за еврото са изключително вредни и ефектът им върху цените в България ще е в посока нагоре, т.е. заради тези промени цените ще са..
Падане заради интоксикация е най-вероятната причина за смъртта на 39-годишния бивш треньор по тенис, чието тяло беше намерено до един от входовете на..
Трябва да се дадат повече възможности за качествено образование по математика в средните училища . Това заяви пред БНР Тодор Тодоров, част от..