Няма опасност за живота на 51-годишната жена, която вчера падна в асансьорна шахта в бургаска поликлиника. Пострадалата е контактна, съобщиха от реанимацията на бургаската болница. Според експерти на Агенцията за метрологичен и технически надзор, по всяка вероятност причината за инцидента е токов удар, който е засегнал електрониката на системата.
С черепно-мозъчна травма е пострадалата Валя Колева, каза д-р Геренов от реанимацията на бургаската болница:
Жената е контактна тази сутрин, няма пряка опасност за живота й. Надявам се да няма такава и за в бъдеще. Черепно-мозъчна травма разбираме травма на мозъка и на черепа, друго няма, т.е. ако мислите, че има счупване, няма такова. Има тежко сътресение.
Първи проверка на повредения асансьор са извършили от Агенцията по метрологичен и технически надзор. Според тях съоръжението не е с повишена опасност, защото височината му е под 3 метра. Асансьорът е само за инвалиди и има стикер и указания за ползването му, заяви управителят на поликлиниката д-р Емилия Драганова.
Най-вероятно токов удар, но не съм технически грамотна. Ще се прави техническа експертиза. Никой не може да си го обясни какво е станало, защото това мога да ви го кажа, госпожата на техническия надзор се качи, значи това е след инцидента, никакъв проблем с асансьора няма.
След инцидента е спряно електрическото захранване на асансьора, поставени са ограждения и табели, указващи че съоръжението не работи.
Рязко застудяване обхвана Гърция, като на някои места дори имаше снеговалежи. Няколко пристанища са затворени поради силни бури. Сняг през март е необичайно явление в Гърция. На много места в страната температурите спаднаха с около 20 градуса. Тази нощ сняг валя на Халкидики и около Солун. Има заледени пътища, предупреждават от полицията и..
" Това, което се случва с реакцията на обществеността срещу тези изтезания на котки и всичко, което излезе, е изключително положително и обнадеждаващо ", смята психиатърът проф. Христо Хинков. Според него това показва голямо развитие в общественото съзнание по отношение на хуманното отношение към другите . По думите му обаче успоредно с..
Половината от гръцките граждани се обявяват за предсрочни парламентарни избори, а около две трети смятат, че Гърция се нуждае от ново управление. След масовите протести и стачките в Гърция социологическите проучвания показват значителни промени в настроенията на гласоподавателите. Управляващите консерватори от "Нова демокрация" са с доверие..
С церемонията в Благоевград изпращат български контингент за участие в силите на оперативния резерв на стабилизиращите сили на НАТО в Косово. В церемонията ще се включи и началникът на отбраната адмирал Емил Ефтимов. В операцията на КейФор (KFOR) участват над 100 военнослужещи, които са основно от Трето бригадно командване - Благоевград от..
В Ловеч хотелиери, ресторантьори и собственици на заведения също излизат днес на протест против връщането на ставката от 20% ДДС за бранша и с искане тя да стане отново на 9 на сто. Протестът започва в 16:00 ч. с автошествие от транспортния мост за квартал "Вароша", което ще премине по централните улици на Ловеч и ще завърши с блокада на..
В кулоарите на парламента лидерът на "ДПС-Ново начало" Делян Пеевски обяви, че с подкрепата на партията му ще бъде приет и бюджетът, и страната ни в Еврозоната: "Ние ще подкрепим бюджета, защото това е за хората, а слушам иначе и констатации на господин Борисов кой с кой и как с кой, нямат къде да ходят. Всички ще бъдат с мен, дали сега,..
Проектобюджетите на Държавното обществено осигуряване и Здравната каса влизат за окончателно гласуване в пленарната зала. Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов заяви в кулоарите на парламента, че депутатите на ГЕРБ-СДС ще подкрепят бюджета. "Сега, ако трябва да мине бюджета, когато хората не могат да си получат заплатите и пенсиите, и дефицитите..
В България имаме лѝстова демокрация! Ако си близък на лидера - попадаш в листите на партията за изборите. Това мнение изказа пред БНР ПР експертът..
Това в Кочани беше убийство и трагедия. Както ни учеха през социализма, всички са виновни и това е точно. Виновни сме цялото общество. Но виновни са..
Има координиране за овладяването на българската храна и оттам за контролиране на вота . Това мнение изказа пред БНР бившият заместник-министър на..