Празничен гала концерт, посветен на Националния празник на Франция – запис от 14 юли 2014 година.
Участват: Националният оркестър на Франция, хорът на Френското радио и солистите: Олга Перетятко, Лоранс Браунли, Пьотр Бечала, Елина Гаранча, Анна Нетребко. Дирижира Даниеле Гатти.
Концертът е посветен на паметта на прочутия диригент Лорин Маазел и на 100-годишнината от Първата световна война и е под наслов „Война и мир“.
Ще звучат фрагменти от „Проклятието на Фауст“ на Ектор Берлиоз, „Междузвездни войни“, „Любовен еликсир“ и „Дъщерята на полка“ на Гаетано Доницети, „Тоска“ на Джакомо Пучини, „Аида“ на Джузепе Верди, „Кармен“ на Жорж Бизе, „Валкюра“ на Рихард Вагнер и други.
Да има предсрочни избори в следващите месеци е въпрос на политическо оцеляване за Румен Радев, чийто мандат изтича през есента на 2026 г. Това каза..
Промени в закона, които ще забранят на оптометристи в оптиките да преглеждат и предписват очила, предизвикаха недоволството на гилдията и от се..
С минута мълчание и на колене граждани почетоха паметта на загиналите по пътищата по време на протестна демонстрация, организирана от Сдружение..