ЧЕЗ обяви, че започва извънредно отчитане на електромерите заради новите цени на тока. Фактурите през месец октомври ще съдържат две стойности - по стари и по нови цени.
Държавната комисия за енергийно и водно регулиране провежда закрито заседание, на което се очаква да бъде взето решение за увеличението на цената на тока от 1 октомври. Предварително се знае, че сега поскъпването ще бъде под 10 на сто. Неотдавна председателят на Държавната комисия за енергийно и водно регулиране Светла Тодорова обясни, че новата цена на тока би трябвало да покрие около 200 милиона лева от задълженията на Националната електрическа компания.
За да няма шокови увеличения на цената на електроенергията, трябва да се предприемат сериозни мерки и взаимни отстъпки от страна на участниците в енергийния пазар и по този начин да бъде стабилизирана системата, смята Тодорова.
Най-голямо поскъпване – близо 9,9 на сто се планира за абонатите на ЧЕЗ, а най малко за тези на EVN – 9,5 процента. За обслужваните от ЕНЕРГО ПРО повишението трябва да бъде с около 9,6 на сто.
Междувременно стана ясно, че в началото на следващата година токът ще поскъпне още веднъж, с около един процент. Това е необходимо, за да се осигури финансов ресурс за нормалната работа на топлофикациите през студените месеци.
По-рано днес пред сградата на енергийния регулатор се събраха недоволни граждани, които се опитаха да блокират движението по бул. "Дондуков", но полицията не им позволи.
Шест дни след евакуацията на жителите от санданското село Плоски, заради огромния пожар в Пирин, възрастен човек беше заснет да пали огън в имота си. Бързата реакция на областната дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението" е предотвратила риска от нов пожар в района, където огънят опустоши над 50 хиляди декара предимно горска..
В Италия проучването на Института за политически и социални изследвания Demos отчита, че от 2006 г. насам, възприятията на гражданите за техния социален статус са се влошили и несигурността се увеличава. И вече 49% от италианците смятат семействата си за част от по-ниската средна класа. Това се отнася най-много за безработните, работниците и тези,..
Около 50 декара сухи треви и горска растителност са изгорели в землището на село в община Тервел. Причината за възникналия огън е умишлен палеж. Извършителят е задържан. Малко преди 11.00 часа днес в ОД на МВР Добрич е получен сигнал на спешния телефон за горяща суха трева в местността "Саламана" в покрайнините на село Безмер. На място са..
Районният съд във Велико Търново определи парична гаранция от 20 хиляди лева за румънския шофьор, който е обвинен за катастрофата на 1 август в Прохода на Републиката, при която пострадаха 10 български и румънския граждани, сред които и 4 деца. Прокуратурата поиска от съда най-тежката мярка "задържане под стража" за 37-годишния Даниел Стойка...
Британският писател Андрю Лоуни твърди, че принц Андрю е бил смятан от Джефри Епстийн за "полезен идиот, който е укрепвал доверието в него", пише в. "Таймс", цитиран от БТА. И още: Джефри Епстийн е продал "най-интимните тайни" на принц Андрю на чуждестранни разузнавателни агенции по целия свят, като компрометиращи материали за херцога на Йорк са били..
Дроновете изцяло промениха начина на водене на бойни действия , защото е много по-евтино да произведеш дрон, който да е в състояние да унищожи техника за милиони и дори милиарди. Това коментираха пред БНР инж. Стайко Топалов, президент на Международната асоциация за борба с дроновете и д-р Иван Миланов, полковник от резерва, член на асоциацията, и..
Президентът на Литва Гитанас Науседа заяви в понеделник, че е назначил финансовия министър Римантас Шаджиус за изпълняващ длъжността министър-председател до полагане на клетва на нов кабинет, предаде Ройтерс. Това стана факт след оставката на премиера Гинтаутас Палуцкас. Премиерът официално подаде, след като миналата седмица обяви, че ще се..
Партиите се готвят отрано за президентските избори, защото те предполагат стратегическа маневра. Това обясни пред БНР социологът Андрей Райчев...
Освен със своите милиони декари, засети със зърнени култури, Добруджа винаги е била прочута и със своята вкусна, хрупкава и сладка диня . Пред..
На 30 юли се навършиха 157 години от гибелта на Стефан Караджа. Паметта му бе почетена в Русе, където умира от раните си, а денят е повод да разкажем и..