Изложбата "Изчезващият Тютюнев град" с архивни материали и фотографии на Пенка Калинкова, посветена на историята на емблематичните за Пловдив тютюневи складове, ще се открие в един от тях – на ул. "Екзарх Йосиф" 16.
Събитието дава старт на проекта "Тютюневият град" и е организирано от фондация "Пловдив 2019", които идентифицират изчезването на Тютюневия град като важен проблем за Пловдив, който чрез средствата на културата и обществения дебат може да бъде решен, а сградите и споменът за тях да бъдат запазени.
Интервю с Пенка Калинкова може да чуете тук.
Шести блок на АЕЦ "Козлодуй" спира за планов годишен ремонт . Блокът има проблем с един от парогенераторите. Предвиждат се мерки да се установи какъв..
Има притеснение не само сред българските земеделци, но и сред европейските във връзка с общата селскостопанска политика. Това заяви пред БНР..
Трябва да бъдат загърбени дребнотемията, за да вървим напред. Това заяви пред БНР кметът на Пазарджик Петър Куленски, след като в града се проведе..