Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Ръководството на БСП препоръча на депутатите от левицата да гласуват против избирането на МС

Снимка: БГНЕС

Ръководството на БСП препоръчва на депутатите от левицата да гласуват против избирането на правителство в парламента. Това обяви лидерът на партията Михаил Миков. Позицията на БСП ще бъде представена утре по време на консултациите при президента, увериха след заседанието на Изпълнителното бюро Михаил Миков и Илияна Йотова.

Изпълнителното бюро препоръчва на парламентарната група да гласува против избирането на Министерски съвет, който се формира, каза Миков.

Йотова допълни: Ние като ръководство на втората по големина политическа сила нямаме никаква представа какъв ще бъде договорът между евентуалните коалиционни партньори. Ние препоръчахме на нашия екип, който утре ще отиде при президента Плевнелиев, да има много активна позиция, защото отказът от участие в управлението не означава отказ от нашата преценка за бъдещото управление на страната. Ние ще бъдем една наистина много зорка опозиция, която ще следи буквално всяко едно действие.

В петък БСП свиква заседание на Националния съвет на партията, което ще обсъди промени в състава на Изпълнителното бюро. Промените, които Михаил Миков ще предложи, са свързани с подобряване ефикасността на работата, но, по думите му, в никакъв случай не става дума за раздели.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Близо 13 млрд. лв. са разходите на ДОО от началото на годината

Почти 13 млрд. лева приближават разходите на Държавното обществено осигуряване към края на юни. Това  отчете Националният осигурителен институт.  Най-много са платени за пенсии - 11,5 млрд. лева.  Данните на осигурителния институт показват, че при 13 млрд. лева разходи събраните приходи от осигуровки са 7,2 млрд. лева и с над 930 млн. лева..

публикувано на 22.07.25 в 13:47

ВАС върна на кмета на Пазарджик стария Общински съвет. Какво предстои?

В Пазарджик предстоят извънредни избори за ОбС, след като ВАС определи избора на сегашните общински съветници за недействителен. Това решение автоматично върна предишния общински съвет с мандат 2019 - 2023 година и той ще остане да работи до избора на нов.   Предстои президентът Румен Радев да определи датата за провеждане на извънредните..

публикувано на 22.07.25 в 13:40

Еврозоната и имотите: Експерти очакват поскъпване в големите градове с между 9 и 15%

Въвеждането на еврото ще се отрази върху цените на имотите у нас , сочат прогнозите на представители на бранша. Част от тях стигат и до конкретика - поскъпването ще е в рамките на 9 до 15 %, особено в големите градове. Брокерите на недвижими имоти обясняват, че  бум на строителството се наблюдава не само в София, а в почти всички големи..

публикувано на 22.07.25 в 13:40

Служители на МВР в Благоевград заловиха половин килограм кокаин

Половин килограм кокаин са задържали криминалистите от Областната дирекция на МВР в Благоевград. Наркотикът е бил открит при проверка на автомобил, оставен на паркинг в района на стария път за село Рилци. Кокаинът е бил скрит в задната гума на автомобила.  На място е задържан 53-годишен мъж от Благоевград. В хода на работата по случая..

публикувано на 22.07.25 в 13:18
Яна Стратиева

Яна Стратиева: Да не създаваме изкуствена криза, никой не е ограничил инфлацията до нула

Държавата се опитва да замрази цените за година и половина, предупреди Яна Стратиева, изпълнителен директор на сдружение "Храни и напитки България".  Реакцията ѝ е провокирана от оповестения проект за изменение на Закона за въвеждане на еврото, с който правителството цели да предотврати спекула: "Ние работим, за да осигурим продоволствената..

публикувано на 22.07.25 в 13:12
Александър Кьосев

Проф. Александър Кьосев: Има шанс за голяма катастрофа и всички го знаем

Има шанс за голяма катастрофа и всички го знаем - партийни ръководители и на площада, и този път нещата са опрели на кокал, предупреди университетския преподавател и културолог проф. Александър Кьосев в интервю пред БНР. Името му е сред интелектуалците, подписали писмо до ЕП, ЕК и други европейски институции, с призив за по-сериозен..

публикувано на 22.07.25 в 13:08

Забрана за изпреварване за тирове на АМ "Тракия" край Пазарджик

Забрана за изпреварване за тежкотоварни автомобили е въведена на едно от най-натоварените трасета в страната - в участъка между 70-ия и 90-ия километър на магистрала "Тракия" в област Пазарджик.  В двете посоки на движение на магистралата са монтирани общо 36 нови знаци. Мярката се въвежда пилотно в избрания участък, като целта е да се..

публикувано на 22.07.25 в 12:48