В бюджета на Министерството на отбраната не достигат 77 милиона лева за догодина, коментира в кулоарите на парламента заместник-министър Орхан Исмаилов. Засега съкращения в армията не се предвиждат.
Исмаилов се срещна с групата на Реформаторския блок, като са обсъдили вариантите за оптимизация на бюджета за отбрана.
Междувременно беше назначен още един заместник-министър на отбраната - юристът Димитър Кюмюрджиев.
Исмаилов потвърди за това назначение, предложено от Патриотичния фронт:
Чух, че ще има такъв. Днес се очаква, доколкото знам, е човек, който се занимава с международно сътрудничество. Мисля, че министерството наистина има нужда от такъв експерт в тази област - международно сътрудничество в Европа и НАТО, така че мисля, че това е една добра кандидатура.
Въпреки намаления бюджет за отбрана Орхан Исмаилов беше категоричен, че засега съкращения в армията няма да има:
За приходите, които осъществява Министерство на отбраната - да останат за ползване за текущи разходи, капиталови, за фонд работна заплата, да нямаме съкращения в армията. Засега не се налага. За мисиите, ако се наложи извънредна мисия, просто това да се поема от централния бюджет на държавата.
Заместник военният министър заяви, че може да се търси помощта на военните при обезвреждането на мини. Поводът е казаното от премиера Бойко Борисов по време на заседание на кабинета, че над 190 хиляди мини у нас са без охрана след взрива в завод "Миджур".
Ако се налага в името на националната сигурност и отбрана, ще го направим. Засега не виждам такъв момент да се налага.
С едночасова блокада приключи протестът на Инициатива "Правосъдие за всеки" срещу решението на Прокурорската колегия да остави Борислав Сарафов за изпълняващ функциите главен прокурор и след края на максималния по закон шестмесечен срок. Протестът започна пред Съдебната палата, продължи като шествие до историческата сграда на Народното..
Частично бедствено положение е въведено в община Тополовград поради голям пожар, който засега не може да бъде овладян. Извънредната ситуация е за землището на село Орлов дол. Стихията се разпространява бързо и застрашава земеделски имоти и насаждения, написа във Фейсбук кметът Божин Божинов. Мобилизирани са сили на пожарната, както и доброволно..
Голям пожар пламна на полуостров Пелопонес. Властите задържаха двама причинители на пожара. При температури 43 градуса по Целзий всичко гори и огънят се разпространява бързо, казаха пожарникарите, които гасят във високопланински район в област Коринт на Пелопонес. Първото засегнато село е Фенео със 70 жители, които властите евакуираха...
Пожар край вилна зона Батмиш край Сливен се запали тази вечер около 18.00 часа . Пожарът се разпростря на площ от 400 декара. Той тръгна в посока село Чинтулово, но беше овладян. Няма пострадали хора и къщи. Пожарът е локализиран и овладян. Голям пожар избухна и в района на село Владимирово, община Тополовград. Изгоряла е..
Инициативата „Правосъдие за всеки“ организира протест под надслов „Вън Сарафов, бухалката на Пеевски!“. Той се провежда тази вечер пред Съдебната палата и ще премине в шествие до историческата сграда на Народното събрание и до Орлов мост. Протестът е провокиран от решението на Прокурорската колегия да остави безсрочно Борислав Сарафов начело..
Локализиран е пожарът, който избухна в благоевградското село Марулево, обхвана две постройки и се разпространи към близката смесена гора. Около 200 декара е засегнатата площ. Няма опасност от разрастване на огъна. Евакуираха хора от пожара в село Марулево, горят къщи (обновена) Над четири часа продължиха усилията на пожарникари,..
През следобедните часове се възобнови пожарът край костинбродското село Опицвет, след като пожарникарите почти денонощие е опитваха да угасят огъня и около другите две близки населени места. Детски онкоцентър и помпена станция са в близост до възобновения пожар. На мястото пристигнаха заместник-вътрешният министър Тони Тодоров и директорът на..
"Борисов е заинтересован от съхраняване на правителството. Същевременно той изпраща послания, че няма да стои като заложник заради управлението. ГЕРБ..
Има шанс за голяма катастрофа и всички го знаем - партийни ръководители и на площада. И този път нещата са опрели на кокал, предупреди..
Опитът да се влезе в офиса с взлом беше акция за сплашване, натиск и смачкване на сдружение "Боец" , каза лидерът на сдружението Георги Георгиев в..