Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Допълнителни 5 милиона лева има предвидени за фонд "Ин витро" през 2015-та

Снимка: Диана Христакиева

Допълнителни 5 милиона лева има предвидени за фонд "Ин витро" през следващата година, обяви в Смолян зам.-председателят на Здравната комисия в парламента доктор Даниела Дариткова. Това означава, че ще могат да се финансират още 1000 репродуктивни процедури. Дариткова присъства в Смолян на Коледен базар, организиран от Фондация "Искам бебе" и подкрепен от община Смолян.

Доктор Дариткова посочи, че процентът на успеваемост на процедурите при двойки с репродуктивни проблеми е доста голям, което предполага, че през 2015 г. ще се родят около 300 бебета повече. Тя допълни, че всяка една такава инициатива, подпомагаща фондация "Искам бебе", ще допринесе да се справим с демографските проблеми на страната. Според нея това не е изпитание само за семействата, а е проблем, който трябва да бъде ангажимент на цялото общество.

Коледният базар, провел се във фоайето на Родопския драматичен театър "Николай Хайтов" събра 2500 лв. Желещите да помогнат на бездетните семейства купуваха картини, скулптури, сувенири, ръчно изработени коледни картички, украшения и накити, дарени от добри хора.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.

Свързани новини

Още осем кандидати ще получат пари от общинския фонд „Ин витро“ в Търговище

Нови осем кандидати са одобрени да получат пари от общинския фонд „Ин витро“ в Търговище, сочи докладната записка на общинския съветник Мая Павлова, която е и председател на комисията, разглеждаща заявленията на нуждаещите се двойки, семейства и лица с..

публикувано на 16.12.14 в 10:41

Фонд "Ин витро" ще бъде създаден в Смолян

Община Смолян планира да създаде местен фонд "Ин витро" за подпомагане на двойки с репродуктивни проблеми. Ръководството на Общината е провело среща с представители на фондация "Искам бебе". Кметът Николай Мелемов ще предложи на Общинския съвет..

публикувано на 18.11.14 в 17:05

Община Варна е предвидила в бюджета си за следващата година нови 100 000 лева за общинската програма "ин витро"

Това съобщи д-р Лидия Маринова - заместник-кмет по здравеопазване, по време на отбелязването на една година от откриването на варненския офис на фондация "Искам бебе". 15 са одобрените семейства, в момента две жени са бременни, едната с близнаци -съобщи..

публикувано на 28.10.14 в 15:35
ВИЖТЕ ОЩЕ
Министър-председателят Росен Желязков в Тутракан - 15 ноември 2025

Премиерът: Правителството остава последователно в подкрепата си към общините

Правителството остава последователно в подкрепата си към общините – това заяви в Силистра министър-председателят Росен Желязков на среща с кметове от региона и народни представители. По време на срещата са обсъдени проблеми на общините, включително..

публикувано на 15.11.25 в 17:42
Активисти протестират в Мадрид преди началото на 25-ата климатична конференция на ООН

Многохиляден протест отбеляза средата на КОП 30

Жители на Амазония и международни природозащитници отбелязаха края на първата половина от Конференцията на партиите за климата с шествие през града домакин с искания за климатична справедливост и защита на земите на коренното население, които са..

публикувано на 15.11.25 в 17:31
От ляво надясно - Севим Али, Димитър Николов, Ахмед Доган, Танер Али

Четирима съпредседатели на АПС, Доган е почетен председател

За почетен председател на учредената днес партия Алианс за права и свободи е избран Ахмед Доган, който ще има и оперативни функции. Учредителната конференция избра ръководство, съставено от четирима съпредседатели- Танер Али, Димитър Николов, Хайри Садъков..

публикувано на 15.11.25 в 17:11

Трима младежи са арестувани в София при акция срещу наркотиците

Трима младежи, двама от които непълнолетни, са били отведени в Шесто РПУ в столицата вчера. Това е станало в рамките на операция срещу разпространение на наркотици в София, която продължава от седмици. По информация на БНР у тях е била открита марихуана...

публикувано на 15.11.25 в 16:33
Министър-председателят Росен Желязков (вдясно) и кметът на Тутракан д-р Димитър Стефанов

През април 2026 г. ще бъде поискана нова дерогация за "Лукойл"

През април следващата година отново ще бъде поискана дерогация за отлагане на санкциите срещу "Лукойл“, заяви в Тутракан министър-председателят Росен Желязков. Темата за замразените руски активи ще се разглежда на всеки шест месеца, като ще се преценява..

публикувано на 15.11.25 в 16:08

Конкурсът "Пътен полицай на годината“ се провежда в Кърджали

Над 70 младши автоконтрольори от страната участват в провеждащия се в Кърджали 31-ви национален конкурс "Пътен полицай на годината“. Те показват знания и умения в няколко дисциплини, най-атрактивните от които са майсторско управление на автомобил и на..

публикувано на 15.11.25 в 15:39

Протести срещу насилието над животни в София и Варна

В София и Варна днес се проведоха протести срещу насилието над животни. Пред Съдебната палата в столицата граждани настояха за строги наказания срещу насилниците. Протестите са провокирани от прегазването в столичния квартал "Разсадника" на бездомното куче..

публикувано на 15.11.25 в 15:30