Собствениците в туризма започнаха поредната офанзива за неплащане на данъци през тази година. Като начало обявиха, че очакват един от най-лошите сезони за последните 10-15 лета. Управленска България веднага се притече на помощ.
Външно министерство ще праща в Киев и Минск още 58 души, да бият визи. През лятото, по време на отпуските и във времена, когато непрекъснато се говори за недостиг на кадри. Както се казва, на турист по печатослагач, но нали има дейност. За сметка на хазната.
Туристическото министерство пък е помислило за тукашните си служители. Те ще посрещат и разхождат чужди журналисти по нарочни турове из курортите ни. Пътьом активно ще правят форуми из чужбина. Тежко лято.
Институтски началници предлагат да се въведат ваучери за почивка, като се позовават и на челен външен опит. Т.е семейства с дребни дечица да се закрепостят в указани гипсокартотени гордости на амбулантната ни архитектура по циментираното ни Черноморие. На странна храна и сред фекализиращи се крайбрежни води. На времето учениците ходеха поне по една седмица на екскурзия из страната. Все научаваха това онова.
Обилните валежи от нощта предизвикаха и наводнения в Монтана, където са паднали над 70 литра на квадратен метър дъжд. Евакуирани с лодка са били жители на монтанския квартал "Кошарник". Интензивният дъжд наводни къщи и дворове в Монтана. Най-вече в кварталите “Мала Кутловица“, “Изгрев“, а в кв. “Кошарник“ са евакуирани хора, съобщи..
На 49-годишна възраст внезапно почина Янко Маринов - високо ценен пианист и органист, византолог, ерудит, научен изследовател и основател на консорта за..
Председателят на КЗП Мария Филипова е един обикновен лъжесвидетел. Това заяви пред БНР бизнесменът Васил Божков. Фалстарт на делото срещу Васил..
Откакто сме в Шенген, няма кой да контролира разрешителните за превоз. Ние нямаме контролен орган какви разрешителни се използват, от кого, кои..