Националният съвет на БСП остави без право Сергей Станишев да се кандидатира за председателското място в партията. Това стана ясно, след като социалистите приеха поправки в устава на БСП.
Лично лидерът на БСП Михаил Миков поиска с предложение да отпадне поправката в устава на партията, която поставяше пречка пред бившия лидер и президент на ПЕС Сергей Станишев да оглави отново БСП. В залата обаче е имало достатъчно възражения, призна самият Миков, и той е бил принуден да оттегли предложението си, станало популярно като поправката "анти-Станишев":
Имаше възражения в залата, че не може да се разделят председателите, за всички да отпадне, макар че аз го предложих лично заради спекулациите в медиите, че това е персонална поправка. Смятам, че по никакъв начин не бива председателите да бъдат отделяни от партията. Всички те, от времето на Жан Виденов, Георги Първанов е по-различен случай - той си направи друга партия, Сергей Станишев е председател на Партията на европейските социалисти, са необходими на партията. В този случай обаче, когато има предсрочно прекратяване на мандата, тази възможност е ограничена на един мандат.
Социалисти коментираха, че самият Станишев е споделил пред пленума, че сега не е време за драматични промени в устава. Пленумът на БСП утвърди политическата декларация и резолюцията за левите стандарти в местната власт. Документите ще станат основата на платформата на БСП за предстоящите местни избори на есен за силна и социално отговорна местна власт.
Софийският апелативен съд ще решава за мерките за неотклонение на кмета на Варна Благомир Коцев, общинските съветници от "Продължаваме промяната" Йордан Кателиев и Николай Стефанов и бизнесмена Ивайло Маринов. Адвокатите им оспорват решението на Софийския градски съд, който в петък през нощта ги остави за постоянно в ареста. Четиримата, заедно..
Разпитват българин в Атина за участие в убийство на полски гражданин. Според разследването досега той, заедно с двама албанци, са осигурили оръжието за убийството. Българинът и албанците пристигнали на мястото заедно с извършителя, а след това му помогнали за напускане на местопрестъплението. Българинът е на разпит в полицията и е задържан като..
Няма да има реформа в платеното паркиране в София. Общинските съветници от ГЕРБ - СДС и от БСП отложиха гласуването на доклада на "Спаси София" в комисиите на общинския съвет. Предвиждаше се въвеждане на нова - "Червена зона" за платено паркиране в центъра на града - на цена от 5 лева за час от понеделник до неделя от 9 до 21 ч. Няма да бъде..
След 9 часа дебати и гласувания депутатите не успяха да приемат всички промени в Закона за движение по пътищата. Заседанието се провали заради липсата на кворум. Промените трябваше да позволят на камерите на националната тол-система да отчитат средна скорост на движение и да включат общинските камери в битката с пътния травматизъм...
Протест в защита на арестувания кмет на Варна Благомир Коцев и останалите арестувани по делото се проведе до Европейския парламент в Брюксел. В него участваха евродепутатите от "Обнови Европа" Никола Минчев и Христо Петров, както и високопоставени представители от паневропейската партия на либералите АЛДЕ. Трети протест в подкрепа на..
И русенци излязоха на протест пред Съдебната палата в града с настояване за върховенство на закона. Трети протест в подкрепа на Благомир Коцев във Варна (СНИМКИ) Пред Съдебната палата в Русе се събраха десетки активни граждани и местни политически привърженици, за да изразят подкрепата си към кмета на Варна Благомир Коцев и да настояват за..
Продължава протестът, организиран от ПП и "Правосъдие за всеки" под надслов "Да свалим бухалките на деребеите". Малко преди 21 ч. д емонстрантите тръгнаха на шествие по бул. "Цар Освободител" към сградата на Народното събрание. "Правосъдие за всеки" свиква протест тази вечер в София Пред събралото се множество говориха редица юристи,..
В "Нощен Хоризонт" гости по темата за отпуските на учителите, как почиват през лятото учителите - това коментират Дора Терзиева - старши учител в ДГ..
Обществената поръчка за десет нови автобуса до Витоша е провалена. Явили са се двама участници, като единият е бил отстранен по формални причини...
"Вчерашните протести са протести, които Варна не помни от 2013 година , когато на улицата излязоха наистина хиляди хора". Това каза пред БНР Спас..