Паметна плоча на пътя Девин - Широка лъка от днес напомня на всички шофьори за катастрофата, при която загинаха три момчета от Девин. Идеята е на техните съученици.
Паметната плоча е поставена на пътя Девин - Широка лъка и напомня за трагедията от 22-ри декември миналата година, когато при катастрофа загинаха 18-годишните Васил Гавазов, Симеон Тютюнджиев и Александър Асенов. Техният връстник Николай Велев оцеля по чудо. Четири месеца след трагедията съучениците подеха инициатива като идеята им е паметната плоча да напомня за тримата им приятели, които никога няма да се върнат при тях, разказа Веселина Димитрова, класен ръководител на 12 Б клас от СОУ "Христо Ботев" в Девин:
Ние събрахме средствата, те са изцяло от учениците. Трима човека се включиха от колегите и си я направихме паметната плоча.
От общинската администрация в Девин са подпомогнали децата с избор на място, където е поставена плочата и за провеждане на благотворителен концерт в памет на загиналите младежи. Събраните средства в размер на 408 лева са разпределени на двете детски градини и общинския детски комплекс в града. Още когато стана трагедията, 12-класниците се отказаха от празника, който е традиционен след завършване на средно образование:
Няма да има бал. Желанието на децата е да няма бал и те са съпричастни с болката на родителите.
Окръжната прокуратура в Габрово предаде на съд двама обвиняеми за причинено тежко пътнотранспортно произшествие с шестима загинали и трима пострадали. Катастрофата стана преди две години на кръстовище край града. Тежката катастрофа в рисков участък стана между ТИР, управляван от румънски гражданин и микробус. Шофьорът на тежкотоварния..
Протестиращи срещу разширяването на синята и зелената зона в София спряха за кратко движението на кръстовището до Централния военен клуб. Сред блокираните коли се оказа и тази на вицепремиера и министър на транспорта и съобщенията Гроздан Караджов, който продължи пеша към следваща си среща, охраняван от полиция. Няколко пъти той влезе в размяна на..
"Износът на руски суров петрол е на най-ниско ниво от месеци насам, а данъчните приходи на Русия от петрол са най-ниските от началото на войната" - това каза върховният представител по външната политика и сигурност Кая Калас след заседанието на министрите на външните работи в Брюксел. "Натискът трябва да е върху агресора, а не върху..
Великобритания разшири днес санкционното изключение, позволяващо трансакции с българските операции на "Лукойл", за да обхване още две дъщерни дружества - "Лукойл-България Бункер" и "Лукойл Авиейшън България", съобщи британското правителство. Лицензът, първоначално издаден на 14 ноември, за да поддържа работата на рафинерията в Бургас и свързаните с..
В центъра на София се провежда протест в подкрепа на държаните от месеци в ареста кмет на Варна Благомир Коцев и бившия заместник столичен кмет Никола Барбутов. Демонстрацията беше организирана от бившия депутат и премиер Кирил Петков, ден преди Върховният касационен съд да изпрати делото срещу Коцев към Варненския окръжен съд...
Държавната дума (долната камара на парламента) в Русия поиска от правителството да разработи варианти на ответни действия, в случай че Европейският съюз конфискува замразените руски активи. Председателят на Думата Вячеслав Володин съобщи, че съответното обръщение вече е изпратено до премиера. Той изрази надежда, че правителството ще състави подробен..
В професионалната общност на юристите има едно разбиране за това, че системата е подчинена. За съжаление професионалната общност няма енергията и силите сама да се справи, каза в интервю пред БНР адв. Йонко Грозев, бивш съдия в Европейския съд по правата на човека. "Наблюдавайки институциите, за мен, ако има позитивна промяна, тя първо..
"Конституционният съд удари звучна плесница на доцента по конституционно право ." Това мнение изрази пред БНР бившият конституционен съдия и..
Президентът Румен Радев определи решението на Конституционния съд като победа на правото над произвола на политическата класа. "Призовавам..
Финансовият министър Теменужка Петкова обяви правителствено решение от днес, с което 31 декември (сряда) и 2 януари (петък), са обявени еднократно за..