Под мотото "Заедно срещу омразата" премина тазгодишният възпоменателен събор в местността Демир баба теке край Исперих, организиран в памет на жертвите на Възродителния процес и майските събития от 1989 г.
Омраза вече се лее и от трибуната на българския парламент, каза в словото си председателят на ДПС Лютви Местан. Според него Реформаторският блок е на път да деформира не само дясното политическо пространство, а и демокрацията в България.
Ние идваме с лозунга "Заедно срещу омразата". В тази битка ние не искаме да сме сами. Искаме да бъдем заедно с другите партии от демократичния спектър. За съжаление, обаче, на мен ми е много трудно там вече да включа Реформаторския блок, каза Местан.
„Заедно срещу омразата“ бе мотото на традиционния митинг-събор, който се проведе днес в местността Демир баба теке край Исперих. Мащабната проява е посветена на 26-годишнитата от мирните протести на българските турци за права и свободи и в памет на..
ДПС е призвана да бъде основният стълб на либералната демокрация в България. Това е заявил лидерът на партията Лютви Местан на митинг в с.Ябланово, Община Котел, на традиционния събор "Герлово пее и танцува". Под надслов "Заедно срещу омразата" ДПС..
Прави се опит за експлоатация на една историческа тема за обслужване на конфронтационно политическо поведение. Приемането на решение за признаване на арменския геноцид ще доведе до трайно влошаване на отношенията с една стратегически важна съседна..
Българското управление да се освободи от езика на омразата и от ксенофобите, призова лидерът на ДПС Лютви Местан в доспатското село Барутин, където беше отбелязана 43-тата годишнината от Възродителния процес. От ваше име призовавам и..
Регионалният премиер на Валенсия в оставка Карлос Масон за пореден път отрече да носи отговорност за действията по време на наводненията. Пред разследващата комисия в местния парламент той отново обвини правителството в Мадрид за липсата на информация. В..
България подкрепя активизирането на политическия диалог между Европейския съюз и Ливан, а през декември е планиран Съвет за асоцииране, който ще се проведе след осемгодишна пауза. Министърът на външните работи Георг Георгиев е обсъдил темата с..
Досъдебното производство, образувано след подаден сигнал за замърсяване водата на две кюстендилски села с тежки метали, се праща в Националното следствие, казаха за БНР от Районната прокулатура. Преценено е, че Националното следствие разполага с..
Президентът Румен Радев наложи вето на част от поправките в закона за отбраната и въоръжените сили, приети на 30 октомври. В мотивите си държавният глава посочва, че промените - макар и да преследват значими за отбраната цели, на практика могат да..
Катрин Конъли положи днес клетва като президент на Ирландия, след като преди близо две седмици спечели изборите в страната като независима лява кандидатка, известна с критиките си към Съединените щати и Европейския съюз, предава АФП. 68-годишната..
От партия "Възраждане“ обвиниха лидера на ГЕРБ Бойко Борисов, че като премиер през 2018 година е пуснал "Кроношпан“ да направи завода си във Велико Търново. Местните хора винят дружеството за непрекъснато обгазяване на града и замърсяване на..
16-годишен младеж дневно е продавал по около 50 грама марихуана на непълнолетни в училищата в Горна Оряховица и Лясковец. Повдигнато му е обвинение, а прокуратурата ще иска от съда постоянното му задържане под стража. Законът предвижда лишаване от свобода..
В системата на МВР има огромен дисбаланс на заплащането и разочарование – за това предупреди в интервю пред БНР доц. д-р Митко Димитров, председател..
"Зареждането на банкоматите с евро ще стане в нощта на 1 януари. На сутринта всеки ще може да изтегли евро банкноти" , увери в интервю за "Преди..
"Във всички случаи ще има сътресения на пазарите , най-вероятно и в цените, но това е единственият изход рафинерията да остане в експлоатация след..