Министърът на икономиката Божидар Лукарски откри в Москва българо-руски бизнес форум, чиято цел е да бъдат активизирани преките контакти между предприемачите от двете страни.
Форумът, който е организиран от българската и руската агенция за насърчаване на малките и средни предприятия, се провежда в българското посолство в Москва и в него участват близо 100 фирми и компании от двете страни. Въпреки европейските санкциите и руските контрамерки двустранните икономически отношения продължават да се развиват на добро ниво, заяви на форума министър Божидар Лукарски:
Голямата представителност на настоящия форум показва достатъчно категорично голямото желание на предприемачите и търговците от двете страни за продължаване на активните отношения в икономическата област и преодоляване на негативните тенденции. Очаквам настоящия форум да даде допълнителен импулс за активизиране на двустранните ни връзки в икономическата област и до края на настоящата година да има конкретни положителни резултати, включително да бъде преодолян спадът в двустранната ни търговия. Българо-руските икономически отношения са особена важност за страната и сме готови да подкрепим съвместните инициативи, които биха допринесли за динамичното развитие на двустранното ни сътрудничество, подчерта Божидар Лукарски.
От своя страна ръководителят на руската Агенция за подпомагане на малкия и среден бизнес Виктор Ермаков посочи, че търсейки български партньори, повечето руски компании участват във форума с конкретни бизнес проекти:
България е сред петте страни от ЕС, с които руският бизнес работи с най-голямо желание. След известно затишие ние можем да започнем нов етап в двустранните търговско-икономически връзки, посочи Виктор Ермаков.
По време на форума беше подписан меморандум за сътрудничество между българската Агенция за насърчаване на малките и средни предприятия и Московската асоциация на предприемачите.
Военномедицинската академия в София отбелязва 20 години от първата си кохлеарна имплантация. От 2005 година, успешно са оперирани и рехабилитирани 375 пациенти със слухови нарушения, съобщиха от лечебното заведение. Отбелязването на годишнината ще се състои в Централния военен клуб, където гост ще бъде и председателят на Народното..
На осмия ден от Възкресение църквата почита паметта на свети апостол Тома. Според Евангелието от Йоан на този ден Исус за втори път се явява на учениците си. При първото Му явяване апостол Тома не бил с тях и казал, че няма да повярва в Христовото Възкресение, докато сам не се увери. Противно на народната приказка „Тома неверни“, която се е..
Броят на жертвите на експлозията на пристанището "Шахид Раджае" в Южен Иран достигна 18 души, а ранените са поне 800, предаде АФП. Според Хосейн Зафари говорител на иранската Организация за управление на кризите, взривът изглежда е бил причинен от лошо съхранение на химически вещества в контейнери на пристанището, което се намира близо до..
Доналд Тръмп-младши, най-големият син на американския президент Доналд Тръмп, пристига в България. Той ще участва в частно бизнес събитие. Тръмп-младши на обиколка в Източна Европа, която включва и България В София Тръмп-младши ще участва във форума: "Бизнес визията на Тръмп 2025", организиран от международната платформа за криптовалути..
Бившият лидер на БСП Корнелия Нинова основава нова партия. "Непокорна България" ще бъде учредена днес в София. Корнелия Нинова: Пеевски, Радев и Борисов се прегрупират според ситуационния интерес Новата формация да бъде "лявоцентристка народна партия". На страницата на бившия председател на БСП във Фейсбук вече е логото на бъдещата..
Партия "Да, България" ще избере нов лидер на мястото на подалия оставка преди девет месеца Христо Иванов. Това ще стане на насрочената за днес четвърта национална конференция. Кандидатите са шестима - Божидар Божанов, Веселина Александрова, Елисавета Белобрадова, Надежда Йорданова, Ивайло Мирчев и Свилен Трифонов. В "Да,..
В монтанското село Лехчево в община Бойчиновци е обявено бедствено положение заради щетите, предизвикани от проливните дъждове снощи, които наводниха частни домове и доведоха до евакуация на жители на селото. Две жени бяха евакуирани миналата вечер от село Лехчево заради падналия обилен дъжд. По данни на местни жители за кратко време там са..
Доналд Тръмп има сериозен дневен ред в отношенията си с Путин. Това са преди всичко лични отношения, опосредени от личен пратеник на президента..
Моето верую е - моля се всеки ден да има утре, сподели от Франкфурт в интервю пред БНР желязната петица на звездния национален отбор по футбол на..
НЗОК да финансира дейности на медицински сестри, акушерки и рехабилитатори в техните самостоятелни практики . За това настояват от Българската..