Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Прегазилият дете в Стара Загора поиска от ВКС по-ниска присъда

Снимка: БГНЕС

Адвокатът на Георги Сапунджиев, който миналия юни прегази в Стара Загора 4-годишния Паоло, поиска от Върховния касационен съд да намали 6-годишната присъда на клиента му. Самият Сапунджиев не беше в съдебната зала. Върховните съдии ще обявят решението си до месец.

Адвокатът Георги Георгиев, настоя за наказание под 3 години, защото Сапунджиев имал добри характеристични данни, а обвинението му било необосновано. Адвокатът твърди, че когато, когато бутнал детето, то било на два метра от пешеходната пътека, а не нея.

За да подкрепят близките на Паоло, в съдебната зала дойдоха техните приятели. От прокуратурата настояха и последната съдебна инстанция да потвърди шестте години затвор за Сапунджиев. Същото поиска и майката Красимира Иванова:
Посланието, което ми се иска да излъчи съдът е: "Шофьори, внимавайте, защото вашите престъпления не остават ненаказани!" Нещо, което много ми се иска да кажа, просто съм възмутена как може до такава степен да се опитва един човек да смали и нещо, което е много характерно, въобще за обществото, да оправдаваме виновниците, да казваме колко малка е тяхната вина, на, видиш ли там премазал едно дете, няма нищо, ще го пуснем условно.

Иванова благодари на медиите за подкрепата, докато адвокатът на Георги Сапунджиев се оплака от от огромния обществен натиск и от журналистите, които "демонизирали" клиента му. 



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.

Свързани новини

Георги Сапунджиев

Делото за убийството на малкия Паоло влиза на последна инстанция

Състав на Върховния касационен съд ще разгледа  жалбата на Георги Сапунджиев срещу присъдата от 6 години затвор, която му е наложена от Пловдивския апелативен съд затова, че през юни миналата година прегази с джипа си 4-годишния Паоло Иванов в Стара..

публикувано на 12.06.15 в 08:08
ВИЖТЕ ОЩЕ

Започна полагането на около километър предпазна мрежа на пътя при с. Ябълково

Община Кюстендил започна полагането на около километър предпазна мрежа на пътя при с. Ябълково, където в края на миналата година стана ПТП с коне и загина 18-годишно момиче, а две други нейни връстнички бяха ранени. Екипът работи и почивните дни...

публикувано на 09.03.25 в 19:16

Израел нанесе въздушен удар в северната част на Ивицата Газа

Израел нанесе въздушен удар по бойци в северната част на Ивицата Газа, с което наруши и без това крехкото примирие, докато се подготвяше за нови преговори в Доха относно бъдещето на примирието с "Хамас".  Палестинската групировка неколкократно призова за..

публикувано на 09.03.25 в 17:35

Полицията издирва 20-годишен жител на град Кула

Екипи на полицията под надзора на Окръжна прокуратура - Видин, извършват множество оперативно-издирвателни и процесуално-следствени действия във връзка с обявен за общодържавно издирване на 5 март т. г. 20-годишен жител на град Кула, съобщиха от..

публикувано на 09.03.25 в 17:16

Ден на отворените врати в Софийския университет

Нараства интересът на кандидат-студентите към Софийския университет, наблюдават студентите от Студентския съвет. За поредна година те организират Ден на отворените врати в Централното фоайе на Ректората. В Деня на отворените врати на Софийския..

публикувано на 09.03.25 в 16:04

Въоръжен мъж е прострелян от службите пред Белия дом

Служители на "Сикрет сървис" са простреляли тази нощ пред Белия дом въоръжен мъж, който сега е настанен в местна болница, съобщи в изявление службата, цитирана от "Ройтерс". По това време американският президент Доналд Тръмп се е намирал извън..

публикувано на 09.03.25 в 15:50

Започва данъчната кампания в Гърция

От 17 март се отваря приложението за подаване на данъчна деклация в Гърция. Властите припомнят, че е задължително да се попълни декларация от всички собственици на недвижими имоти, сред които има и много българи. Ако имотът се отдава под наем,..

публикувано на 09.03.25 в 15:40
Илон Мъск

Мъск подкрепи излизането на САЩ от НАТО

Илон Мъск изрази подкрепа за излизането на САЩ от НАТО, като заяви, че няма смисъл Америка да финансира отбраната на Европа, предаде "Блумбърг". Старши съветникът на американския президент Доналд Тръмп реагира на публикация в X , в която се заявява, че САЩ..

публикувано на 09.03.25 в 15:33