Сваленото от ефира на програма "Хоризонт" на Българското Национално радио (БНР) предаване “Деконструкция” на журналиста Петър Волгин предизвика остра дискусия в парламентарната комисия по култура и медии.
По желание на “БСП Лява България” депутатите от Комисията поканиха на изслушване генералния директор на БНР Радослав Янкулов и Георги Лозанов, председател на Съвета за електронни медии (СЕМ).
В началото на заседанието независимият депутат Велизар Енчев възрази, че Волгин не е сред поканените. Като допълнение към това, Лозанов уточни:
Процедурата, по която съм извикан, е в нарушение на независимостта на Съвета за електронни медии.
Въпреки това председателят на СЕМ посочи, че е се е явил в парламента заради лично решение.
Лидерът на левицата Михаил Миков попита Лозанов защо говори за трайни нарушения в работата на "Деконструкция", без да се аргументира:
СЕМ, който е органът, не е вземал такова решение. Председателят си е позволи да сугестира с официална позиция, която не е позиция и констатация на база Закона за Съвета за електронни медии.
В отговор председателят на медийния регулатор обясни, че има констатирани нарушения в работата на предаването, които са отразени в много доклади, приети от СЕМ и отново повтори, че липсва плурализъм:
И това въобще не е само мое лично мнение, а е мнение на целия Съвет за електронни медии.
"Деконструкция" е било свалено от ефира в резултат на последния наложен акт от СЕМ на радиото от 17-и декември, посочи генералният директор Радослав Янкулов:
Можем да приемем, че актът на Управителния съвет на БНР, с който беше свалено предаването "Деконструкция" от програмната схема на програма "Хоризонт", беше заради капката, която преля в чашата.
Янкулов напомни, че от БНР многократно са правили забележки за работата на "Деконструкция".
Община Пещера ще кандидатства за инсталиране на фотоволтаици върху сградите за социални услуги в града. Решението е на Общинския съвет. Проектът предвижда реализирането на две основни дейности. Освен инсталирането на фотоволтаици, социалните заведения ще бъдат оборудвани и с по един електрически автомобил със зарядна станция. "По дейност 1..
Частните съдебни изпълнители в област Велико Търново са обявили за продажба през август 28 имота, сред които са хотели в Арбанаси и в Свищов и над 60 декара ниви. Заради дългове към Българската банка за развитие и запор от община Велико Търново, частен съдебен изпълнител е обявил за продажба чрез търг един от най-големите хотели в..
Полицията в Берковица издирва неизвестен нанесъл побой на фелдшер от филиала за спешна медицинска помощ на болницата в града. Медицинското лице е с разкъсно-контузна рана на главата и хематом на веждата Сигналът за инцидента е получен в Районното управление в Берковица малко преди 3 часа през нощта вчера. Пристигналите на място полицаи..
И в момента може да се доказва автентичност на скрийншотове, но тя е много по-трудна и се прави с помощта на експертизи, свидетели. Тя е и по-несигурна. С нотариалната заверка това ще става много по-лесно и ще доведе до по-голяма сигурност в правния оборот в съда. Това коментира пред БНР юристът и експерт по електронни доказателства адв. Димо..
Движението на влаковете "Евростар" между Париж, Лондон и Брюксел още не е възстановено напълно, след като вчера авария блокира целия жп трафик на парижката Северна гара. Сутринта бяха отменени най-малко девет бързоскоростни влака за Северна Франция, останалите се движат със закъснение, включително тези на "Евростар" за Лондон и Брюксел. През цялата..
До петък трябва да бъдат готови критериите за подбор и показателите за оценка на потенциални банки, които да обслужват Столичната община, след като изтече предизвестието за прекратяване на договора ѝ с Общинска банка. Те се подготвят от работна група, която вече е провела първото си заседание, съобщиха от общината. Иван Василев заяви, че не..
Разпоредени са мерки срещу разпространението на син език в Кюстендилско след заседанието на областната епизоотична комисия. Както БНР съобщи, заболяването беше регистрирано при две овце в стадо в кюстендилското Ново село миналата седмица. Необходимо във всички животновъдни обекти, в които се отглеждат едри преживни и дребни преживни животни,..
Партиите се готвят отрано за президентските избори, защото те предполагат стратегическа маневра. Това обясни пред БНР социологът Андрей Райчев...
Ново повишение на температурите започва в края на седмицата . Това обясни пред БНР синоптикът Анастасия Стойчева. "От петък нататък". Циклон във..
Министерски съвет скри списъка с обявените за продажба 4400 държавни имота. Това съобщи пред БНР блогърът, IT специалист и активист за отворените..