Днес младежкото предаване на Радио София "Шоколад" Ви припомня за една от легендите на американската музика - Джони Кеш, който е роден на 26 февруари в Кингсленд, в щата Арканзас. Ако беше още сред нас, утре той щеше да навърши 84 години.
Както навярно знаете, Джони Кеш е известен като "мъжът в черно" и с това, че е изнасял концерти и в затворите. Затова разказът ни за него ще започне доста необичайно - със запознанство с черна тарантула, която се среща в района на големия затвор Фолсън, в Калифорния.
Чуйте звуковия файл, за да си припомните емблематичната за Джони Кеш "Folsom Prison Blues", както и една от последните му песни - "Ain`t No Grave", която вероятно е малко позната на младежката аудитория у нас. Тя е включена в шестия и последен от поредицата аблуми "Американски записи" ("American VI: Ain’t No Grave") и излиза през 2010 година, т.е след смъртта на музиканта - на 23 февруари.
Затова в последната седмица на февруари - месецът на Джони Кеш - в ефира на "Шоколад" той ще ни върне към американската символика, за да изпее отново "и няма гроб, който може да ме задържи"...
Шести блок на АЕЦ "Козлодуй" спира за планов годишен ремонт . Блокът има проблем с един от парогенераторите. Предвиждат се мерки да се установи какъв..
Има притеснение не само сред българските земеделци, но и сред европейските във връзка с общата селскостопанска политика. Това заяви пред БНР..
Трябва да бъдат загърбени дребнотемията, за да вървим напред. Това заяви пред БНР кметът на Пазарджик Петър Куленски, след като в града се проведе..