Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Илиана Раева: Момичетата спечелиха много категорично златните медали, особено щастлива съм за бронзовия медал на Неви

Илиана Раева: Щастлива съм, момичетата спечелиха много категорично златните медали и съм особено щастлива за бронзовия медал на Невяна Владинова
Снимка: БФХГ

Много съм щастлива и малко изразходена. Ние все пак сме тук от понеделник. Емоциите ни дойдоха в повече. Щастлива съм, защото момичетата спечелиха много категорично златните медали и съм особено щастлива за бронзовия медал на Невяна Владинова. Страхотен триумф на момичетата. Мисля, че е красиво това, което се случи. Да завършиш с два златни и един сребърен медал е възможно най-доброто, което може да се случи на един отбор, който успя да завоюва 71 медала. Вие разбирате какво значи такъв актив. 6 спечелени Световни купи, 60 медала. Две спечелени Гран При-та, два златни медала от Световно първенство, два сребърни от Световно, три бронзови...Невероятно. Сега трябва да починат и да започнат работа за следващата Световна купа. Конкуренцията тук бе силна, но у дома и стените помагат. Публиката помогна много. Нека не се заблуждаваме, че тук имахме огромен успех. Момичетата са здрави и тренират. Стъпили са здраво на земята. Не можем да бъдем спокойни, защото всички отбори са много сериозни. Една минимална грешка може да те изкара извън шестицата, не от тройката. Невяна даде заявка, че когато играе силно, може да получи високи оценки. Има много обаче да работи. Тя изигра изключително силно съчетание на предела на своите възможности. В този спорт се искат много неща, за да си сред елита. Тя даде заявка, че може. Надявам се този медал да й даде криле, , сподели след края на състезанието Илиана Раева – президент на БФХГ.

Не съм критична, а съм реалист. Тези момичета не са летели никога в облаците. Казах им отзад, че са много силни и играят страхотно, че се гордея с тях. Те знаят, че още утре ще им кажа, каквото имам. Още утре ще се видим и ще коментираме това, което трябва да се подобри. Предстоят ни тежки месеци и се иска много работа. Нека сега изживеят емоцията, допълни Раева.

Конкурентите са силни - Русия, Беларус, Италия, Израел също. Тук ги нямаше Испания, които са фаворити. Япония, които са в много добра форма. Олимпийските игри ще бъдат голям спектакъл, сподели още президентът на централата ни.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Норвегия

Норвегия на практика се класира за световните финали

Националният отбор на Норвегия практически се класира за участие на световното първенство по футбол през 2026 година в САЩ, Мексико и Канада. В Осло домакините се наложиха с 4:1 над Естония и с максимален актив от 21 точки заемат първото място в класирането в група "I". Норвежците все още могат да бъдат изравнени по точки от тима на Италия, ако..

публикувано на 13.11.25 в 21:32
Мариета Дукова

Мариета Дукова: От ММС дори не ни поздравиха за европейската титла по естетическа гимнастика

Федерацията ни по естетическа групова гимнастика се готви да посрещне най-мащабното в историята на този спорт световно първенство.  На 29 и 30 ноември "Арена СамЕлион" в Самоков ще бъде домакин на планетарния форум в този красив спорт. Между 600 и 700 хиляди лева струва организацията на шампионата, а от тази сума Министерството на младежта и спорта е..

публикувано на 13.11.25 в 17:59

Ясни са датите и часовете на мачовете за Купата на България по футбол

ОТ БФС обявиха датите и часовете за срещите от втория кръг на турнира за Купата на България, както и някои промени в дни и часове за шампионатни двубои. Купа на България, Втори кръг (1/8-финал): 11.12 (четвъртък) Левски София - Витоша Бистрица 17.30  12.12 (петък) Черно море Варна - Арда        17.30  13.12 (събота) Славия - ЦСКА 1948..

публикувано на 13.11.25 в 17:42
Спортисти със Синдром на Даун

Връчиха специални награди на спортистите със Синдром на Даун

Федерацията по Адаптирана физическа активност България връчи специални награди на спортистите със Синдром на Даун по повод 10-годишния юбилей на централата на събитие в хотел "Рамада" в столицата.  Редица официални гости присъстваха на церемонията - Георги Георгиев, министър на правосъдието, Красимир Инински, президент на БФ Бокс, Красимир Дунев,..

публикувано на 13.11.25 в 17:35

Олимпиакос и Везенков с нова победа в Евролигата

Отборът на Олимпиакос, с Александър Везенков в състава си, победи гостуващия Жалгирис (Литва) с 95:78 (28:14, 22:22, 24:17, 21:25) в мач от 10-ия кръг на Евролигата и записа трети пореден домакински успех. Българският национал се разписа с 14 точки, 8 борби и 2 асистенции за 28:30 минути на паркета. Гръцкият тим доминираше от началото до края на..

публикувано на 13.11.25 в 06:12

Синер стигна полуфиналите в Торино

Яник Синер си осигури място на полуфиналите на Финалния турнир на АТП в Торино, след като победи Александър Зверев за трети път в рамките на 17 дни. Защитаващият титлата си италианец спечели с 6:4, 6:3 срещу германеца, демонстрирайки стабилна игра през целия двубой. Той направи по един пробив в двата сета, за да спечели мача. Синер има..

публикувано на 13.11.25 в 06:10

"Уембли" ще приеме финала на Европейското първенство по футбол през 2028 г

Финалът на Европейското първенство по футбол през 2028 година ще се проведе в Лондон на стадион "Уембли", съобщиха от Футболната асоциация на страната. Мачът за трофея ще се играе на 9 юли. "Уембли" ще бъде домакин и на двата полуфинални мача. Откриващият двубой, насрочен за 9 юни, ще се състои на стадиона в Кардиф. В турнира ще участват 24..

публикувано на 13.11.25 в 06:09