Четирима мъже са задържани за 72 часа след като отвлекли 19-годишно момче с автомобила му в Горна Оряховица. Похитителите са поискали за освобождаването на младежа 200 хиляди евро откуп.
Прокуратура във Велико Търново ще поиска от съда налагането на постоянен арест на похитителите. На 27 октомври вечерта маскирани са вкарали насила младежа в луксозната му кола, съобщи директорът на областната дирекция на МВР във Велико Търново, старши комисар Димитър Машов. Той допълни, че сигнал в полицията е подаден от бащата. Който заявява, че е получил обаждане по мобилния му телефон, че неговият 19-годишен син е отвлечен и за да бъде освободен и бъде върнат жив, трябва да заплати сумата от 200 хиляди евро. Веднага са предприети заградителни мероприятия, не само в района, а и в страната. Откраднатата кола е намерена край село Пушево, а момчето в село Хотница. В землището на същото село е бил изоставен и вторият автомобил на похитителите. Тази кола дава посоката на разследването, в резултат на което са установени четирима от участниците в отвличането, а петият е обявен за издирване. Според осведомени източници, похитеното момче е от заможна фамилия роми, бургуджии, които се занимават с телефонни измами.
Министерството на вътрешните работи в Испания ще засили наблюдението върху крайнодесните групи. Мярката е в отговор на посланията за "лов на мигранти", които се появиха при безредиците в Мурсия. Вътрешният министър Фернандо Марласка обяви, че е наредил на Националната полиция и Гражданската гвардия да идентифицират ксенофобски групи, свързани с..
Индия може да се откаже от руския петрол, ако срещу страните, които го купуват бъдат въведени американски санкции. Това обяви индийският министър на енергетиката Сингх Пури. Той обясни, че страната му ще търси нови доставчици, сред които посочи Бразилия, Гаяна и Канада. "Индия разшири източниците си на доставки. Преди купувахме от 27 държави,..
Израел е обстрелвал по грешка католическата църква "Светото семейство" в Газа преди обед днес, обяви говорителка на Белия дом след телефонен разговор на американския президент Доналд Тръмп и израелския премиер Бенямин Нетаняху. Ерусалимската латинска патриаршия съобщи, че по църквата е стреляно от танк и че са убити трима души, а израелското..
Бившият испански финансов министър Кристобал Монторо е обвинен в облагодетелстване на компании в замяна на плащания. 74-годишният политик е заемал поста в периода от 2011 до 2018 година в правителствата на Хосе Мария Аснар и Мариано Рахой. Според разследващия съдия Рубен Рус, Кристобал Монторо и екипът му са създали организация, която, в замяна..
Дъждът, който заваля в района на Сандански е помогнал на огнеборците в битката с пожара в Пирин, съобщи Пламен Поюков, директор на Държавното горско стопанство в Катунци. Остават обаче горящи и тлеещи огнища в периметъра на пожара над санданското село Горно Спанчево. С булдозери са направени широки просеки за недопускане на..
Повече от 10 сигнала са подадени в Ловешко за паднали дървета от разразилата се тази вечер буря там. Няма пострадали хора. В село Сопот дърво е паднало върху лек автомобил. Паднали дървета има и на пътя Ловеч-Севлиево, но движението не е затворено. Три екипа на пожарната отстраняват дървета и от главния път София-Варна, в района на селата Абланица и..
10 сигнала за паднали дървета са подадени в пожарната в София заради силния вятър тази вечер. Към момента не се съобщава за пострадали. Очаквайте подробности!
Летата стават по-горещи, но дали са по-дълги, е спорно. Ако сравняваме сега летата с тези отпреди 30 години, сега температурите са с 2 градуса..
По 5000 евро е помощта за българите, които се завърнат от чужбина да живеят в България. Това само един от стимулите на програмата "Избирам България"..
В България твърде често и по твърде много въпроси се въртим в кръг твърде много години. В съвременния стандарт за акушерска грижа е заложено тя да е..