Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Преглед на печата

По-бързо и лесно ще пуснем бюлетината си на днешния балотаж, пише вестник "Стандарт", уточнявайки, че този път има само една кутия за гласуване. За разлика от първия тур, днес бюлетината е с размерите на лист А4 и е нужно да се прегъне само веднъж, през средата, допълва "Телеграф".

Секции в САЩ и Европа са с променени адреси за балотажа, информира "24 часа". Това се онася за градовете Сейнт Питърсбърг, Хюстън и Сакраменто в САЩ, както и за секциите на испанския остров Палма де Майорка, германския град Мюнстер и френските градове Лион и Ница. Нов адрес е обявен и за секцията в Тараклия, Молдова.

Фейсбук "погреба" 2 милиони души, дори и основателя си Марк Зукърбъг, пише на първа страница "24 часа". От социалната мрежа тествали нова услуга, когато в петък вечер на профилите на 2 милиона потребители се появили съобщения, публикувани при смърт на съответния човек. Сред жертвите на гафа има и няколко българи, уточнява изданието.

"Стандарт" съобщава, че месец преди студентския празник осми декември легловата база в курортите ни е почти изчерпана. В Банско цените започват от 50-60 лева за два дни в къщите за гости до 200 лева в по-скъпите хотели.

Търсят място за нов парк в София, пише в заглавие "Стандарт". Всеки гражданин или фирма може да предложи терен, годен за залесяване, до 20-ти ноември, уточнява публикацията.

В зоопарка в Ловеч посетителите ще се движат свободно между животните, съобщава "24 часа". Това предвижда проект, за който все още се търсят средства. Напролет се предвижда и преобразяване на парка, казва директорът на зоокъта д-р Ивайло Станков.

5-годишно момиче спаси живота на четирима, пише "Стандарт". Бъбреците, черния дроб и сърцето на момиче от Варна, изпаднало в мозъчна смърт, бяха трансплантирани на четирима пациенти в Александровска болница, допълва изданието.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Посрещанет на испански активисти на летището в Мадрид на 05.10.2025 г.

Рейес Риго е постигнала споразумение с израелската прокуратура, за да бъде депортирана

Испанската активистка Рейес Риго е постигнала споразумение с израелската прокуратура и ще бъде депортирана след заплащане на глоба. Тя беше официално обвинена, че е ухапала служител на затвора Кециот при задържането ѝ. Втора група активисти от пропалестинската флотилия пристигна в Мадрид Първата група испански активисти, депортирани от Израел,..

публикувано на 11.10.25 в 01:30
Кметът на Варна Благомир Коцев

Благомир Коцев остава в ареста

Пети съдебен състав отказа да пусне на свобода варненския кмет Благомир Коцев. Късно снощи Софийският градски съд потвърди постоянния му арест с аргумент, че има достатъчно доказателства, че е част от корупционна схема, действала в община Варна.  В мотивите си съдия Силвия Русева похвали разследването и отбеляза, че не просто има достатъчно..

обновено на 11.10.25 в 00:59
Себастиен Льокорню

Себастиен Льокорню отново е назначен за премиер на Франция

Себастиен Льокорню бе назначен повторно за премиер на Франция четири дни след като подаде оставка, съобщиха от Елисейския дворец. Льокорню предполага, че френският президент ще номинира нов премиер в следващите 48 часа  Льокорню обяви в понеделник, че се оттегля от поста заради разногласия с парламентарните сили по бюджета на страната и..

публикувано на 11.10.25 в 00:19

БЧК започва раздваването на пакети с храни на социално слаби граждани

Над 640 хиляди са хората, които ще бъдат подпомогнати с хранителни продукти и продукти за хигиенни нужди, закупени от Агенцията за социално подпомагане по Програма "Храни и основно материално подпомагане", финансирана от Европейския социален фонд плюс. Раздаването на пакетите започва в базите на БЧК поетапно от понеделник, 13 октомври. Пакетите..

публикувано на 11.10.25 в 00:15

Повдигнаха обвинение срещу 22-годишен мъж, пребил бившата си приятелка

Окръжна прокуратура-Благоевград внесе в съда обвинителен акт срещу 22-годишен млад мъж, който преди година отвлече бившата си приятелка и я преби, оставяйки я в безпомощно състояние. Тревожен ръст на домашното насилие през последните месеци отчитат от полицията.   Преди да извърши престъплението, Богдан Д. и Ивана С. живеели на семейни начала във..

публикувано на 10.10.25 в 23:17

Сдружение "Боец" готви още протести заради кризата с отпадъците в София

Гражданското сдружение "Боец" готви още протести заради кризата с отпадъците в столичните квартали "Красно село" и "Люлин". Тази вечер представители на сдружението се събраха пред пред централата на „ДПС-Ново начало“ на ул. "Врабча" 23 и блокираха за около час движението по бул. „Васил Левски“.  Представители на сдружението направиха купчина от черни..

публикувано на 10.10.25 в 23:10

Проф. Людмил Вагалински е носителят на голямата награда на изложението „Културен туризъм“

Археологът професор Людмил Вагалински е тазгодишният носител на голямата награда на Международното изложение „Културен туризъм“, което тази вечер беше закрито във Велико Търново. БНР е медиен партньор на форума.  Наградата за личност с принос в развитието на културния туризъм беше присъдена на професор Вагалински за археологическите проучвания на..

публикувано на 10.10.25 в 22:46