Собственикът на фалиралата обувна фирма "Абонданца" в Дупница Луиджи Каприоти не е изпълнил ангажимента си да изплати първия транш от дължимите заплати на 150 шивачки. След серия протести миналия месец и намесата на омбудсмана Мая Манолова, беше постигнато споразумение, според коетопървото плащане трябваше да стане вчера.
Вместо част от дължимите им до 2000 лева суми, шивачките получили писмо от Каприоти, с които ги моли за отсрочка до 16 март. Те са съгласни, но при условие, че това е крайната дата. Шивачките обаче обявиха, че запазват стачна готовност. Каприоти обещал среща с истинския собственик на "Абонданца", чието име не е известно на работниците. Жените се опасяват, че Капироти може да се скрие и да замине за Италия, и изобщо да не изплати заплатите им, които трябва да им издължи на 4 транша - на всяко десето число от март до юни.
Общата дължима сума е около 250 хиляди лева.
Шивачките обявиха, че са се свързали отново с омбудсмана Мая Манолова, от която очакват съдействие да бъде спазено споразумението.Вой на сирена и предупреждение за силно задимяване чрез системата BG ALЕRT извади хората от село Плоски на площада, а вятърът разпали отново пожара в близката гора. Вятърът е разпалил отново гората над село Плоски, като за минути пожарът е станал върхов. Районът около селото е силно задимен, а жителите му, които са около 700, са били..
Продължава гасенето на балите със слама, които пламнаха преди три дни на площадката на ТЕЦ "Бобов дол". Прави се запръстяване на площадката, където се подпалиха вагоните, каза за БНР началникът на Районната служба "Пожарна безопасност и защита на населението" в Кюстендил комисар Светлин Георгиев. Пожар е възникнал отново на площадката на ТЕЦ..
Президентът на Съединените щати Доналд Тръмп потвърди във вторник, че новият му краен срок за Русия да постигне споразумение с Украйна е десет дни, считано от днес, съобщават Ройтерс и Блумбърг. "Десет дни от днес... и тогава, знаете ли, ще въведем тарифи и други подобни неща, и не знам дали това ще засегне Русия, защото президентът Владимир..
Парламентарната комисия по образованието обсъди на първо четене промени в Закона за предучилищното и училищното образование, с които се забраняват мобилните телефони в училище и се въвежда избираем час по възпитание и ценности. Промени в Закона за училищното образование обсъжда ресорната комисия в НС МОН предлага редица законови промени,..
Върховният съд на Испания потвърди започването на съдебен процес срещу главния прокурор на страната. Алваро Гарсия Ортис е обвинен за изтичане на конфиденциална информация по дело за данъчна измама. Според тримата магистрати от Апелативната камара на Върховния съд има достатъчно доказателства за повдигане на обвинение срещу ръководителя на..
Седемчленно семейство и възрастна жена останаха без дом, след като пожар изпепели къщите им в момчилградското село Седефче този следобед. Пострадалото семейство е настанено в жилище в Крумовград, а жената е при свои близки, съобщи кметът на Седефче Мехмед Хаджиселим. Изгорели са още две необитаеми сгради и няколко помощни постройки. Не се е..
Пожарът край село Кривня, община Провадия, е напълно изгасен. Загасиха пожара в Провадийско Движението от град Провадия към селото и към магистрала "Хемус" е възстановено. В гасенето да се включили с техника и служители и много от фирмите в района, съобщи кметът на Провадия Димо Димов. Пожарът между Мелница и Срем още бушува Овладян е..
Убеден съм, че има обществена потребност за отделянето на горския сектор в самостоятелно ведомство с неговите отговорности. България все още е за..
"Става все по-топло. Сега юли е с 2.7 градуса над нормата". Това обясни пред БНР проф. Георги Рачев, климатолог и преподавател в СУ "Св. Климент..
Максималният размер на държавната помощ за пострадалите от пожарите е 1914 лв. Това заяви пред БНР Анелия Василева - началник отдел "Социални и семейни..