Правенето паралелно на съвременна българска литература и на академични кариери е свързано с един не чак толкова почтен и лицеприятен модел на съществуване, където конформизма и угодничеството вървят ръка за ръка с пазарните механизми на политическите ясли, в които пребивават авторите.
Някъде по това време възникна и „Нова социална поезия“ – опит за алтернатива, промяна и друга визия. Равносметката сега прави Васил Прасков, един от основателите на движението – за младите автори там и литературата която създават, за позиционирането им в политическия спектър, за добрия и лошия вкус.
Накрая говорим за кино. Всеки месец в Културния център на СУ „Св. Климент Охридски” се представят ленти на известни и знакови за историята на киното режисьори - от Антониони, Касаветис и Еторе Скола до „Матрицата“ и „В настроение за любов“, без претенцията на елитарен клуб от „изтрещели синефили“.
Може да чуете разговора в прикачения звуков файл.
" Най-уязвимите области в България, с най-високи енергийни нужди и най-много проблеми от гледна точка на социалната уязвимост са София област, Разград,..
Не подкрепяме и трите бюджета, заяви пред БНР инж. Иоанис Партениотис - вицепрезидент на КТ "Подкрепа". На НСТС вчера всички социални партньори..
"Възраждане" фактически загубиха политическия дебат за еврото, но с агресията показаха несъстоятелност и неадекватност. Това каза пред БНР доц...