В 5 часа и 48 минути на скалите на село Камен бряг, най-източният ни бряг, стотици посрещнаха изгрева на слънцето.
Джулаят, както го наричаме, се свързва с името на песента на британската група Uriah Heep – „July morning“ - "Юлско утро" и се посреща по цялото ни Черноморие. Стотици хора и тази година се събраха на централния плаж в Бургас и заедно посрещнаха първите лъчи на юлското слънце.
Популярният преди години в Каварна рокфестивал се премести в Тутракан. След като посрещна юлското утро на брега на река Дунав на рокфеста в Тутракан, бившият вокалист на Uriah Heep Джон Лоутън ще бъде специален гост на Рок академията в Троян, която се организира тази вечер, за пета поредна година.
Конкурсът за авторска песен се организира, за да стимулира млади, прохождащи рок групи от цялата страна, посочи заместник-кметът на Троян Поля Димова.Тя допълни, че за участниците се организират и майсторски класове по китара и вокали:
Младите групи имат възможност да се обучават от професионални изпълнители и състави.
До участие в Рок академията тази година са допуснати седем групи:
Даваме възможност на групата, която е спечелила предходния фестивал, да изнесе концерт на следващото издание.
Кулминацията на вечерта ще са изпълненията на Джон Лоутън и БТР.
С физическа охрана в България се пазят 198 обекта на съдебната власт, а само с технически средства - 48, каза в Пампорово главният директор на Главна дирекция "Охрана" главен комисар Георги Жеков. Днес в курорта се проведе 20-ят национален събор на служителите от дирекцията и бе отбелязана 22-годишнината от създаването й. Главен Комисар..
Израел ще изпрати делегация в Катар за преговори за споразумение за освобождаване на заложници и спиране на огъня в ивицата Газа, предаде Ройтерс, като се позова на израелския 12-ти канал. По-рано днес Израел обяви, че подготвя отговора си, след като палестинското движение "Хамас“ изрази готовност да преговаря за прекратяване на огъня в Газа,..
Пожарна аларма в самолет на Ryanair е причинила леки наранявания на 18 души. Шестима от тях са били откарани в два медицински центъра. Инцидентът се е случил малко след полунощ, докато самолетът е бил на земята на летището в Палма де Майорка. Машината е трябвало да излети за Манчестър, Великобритания. Въпреки първоначалните съобщения за..
Под контрол е горският пожар, който застраши кърджалийското село Звезделина. На терен са 6 пожарни автомобила с 21 огнеборци. Участват служители на Горското стопанство и доброволци. Огънят избухна в труднодостъпна местност, а горещото време и вятърът през целия ден разпалваха пламъците на различни места. Според информацията до..
С шествие в центъра на София приключи протестът в защита на българския лев. По целия маршрут имаше засилено полицейско присъствие. В началото на протеста участниците блокираха движението по столичния бул. "Цар Освободител". Протестиращите настояха за запазване на лева, провеждане на референдум за еврото и за оставка на правителството...
В Гърция арестуваха всички служители на митнически контрол на граничен пункт с Албания. Обвинени са в корупция и изнудване. Отделът за борба с организираната престъпност разследва случая. Всички служители на митницата "Мавромати" с Албания са арестувани. Специализираната полиция е следила няколко месеца с камери и звукови записи..
Протестиращи срещу еврото нападнаха екипа на Българската национална телевизия по време на отразяването на шествието, което започна от триъгълника на властта. Полицията помогна на репортера Карина Караньотова и на оператора Миглена Гайдарова, които бяха обградени от протестиращите по време на вечерната емисия новини. За поредна вечер в..
Лятото става все по-горещо и нуждата от почивка все по-голяма. Излючително неприятно е, ако се случи така, тя да бъде "развалена" от някоя лятна..
Вносител или износител на електроенергия е България няма никакво значение. Това дали сме износител не трябва да е панацея, защото сме общ пазар и..
На 26 и 27 юли в Силистра ще се проведе третото издание на събитието „Пикник с кауза“. Организаторите от сдружение „Бъдеще за Силистра“ обещават..