Турският президент Реджеп Тайип Ердоган е заявил пред американския държавен секретар Джеймс Матис, че Анкара е разтревожена от подкрепата на САЩ за кюрдските милиции в Сирия. Това предаде Ройтерс, като се позова на източници от турското президентство. Според източниците Матис и Ердоган са подчертали важността от поддържането на териториалната цялост на Сирия и Ирак.
Автономната област в Ирак Кюрдистан планира провеждането на референдум за независимост през септември. Както Анкара, така и Вашингтон вече са изразявали притеснения от предстоящия вот. По-рано днес турският министър на външните работи Мевлют Чавушоглу, който е на посещение в Багдад, заяви, че ще поиска от президента на Иракски Кюрдистан Масуд Барзани да отмени референдума.
На пресконференция преди да отлети на посещение в Йордания турският президент Реджеп Ердоган заяви, че провеждането на съвместна операция с Иран срещу терористични организации е на дневен ред във всеки момент. Как тя да бъде проведена е било..
Турция предупреди, че планът на автономния регион Иракски Кюрдистан да проведе референдум за независимост следващия месец може да доведе до гражданска война. В тази страна (Ирак), която преживя толкова много проблеми, референдум за независимост може да..
Иракските кюрди ще следват плана си да проведат референдум за независимост на 25 септември въпреки молбата на САЩ за отлагане на вота, предаде Ройтерс. Датата остава, 25 септември, промяна няма , каза пред агенцията Хошияр Зебари , близък съветник на..
САЩ са помолили иракските кюрди да отложат референдума за независимост на тяхната автономна област, планиран за 25 септември. Това предаде Ройтерс, като се позова на информация от президентството на Иракски Кюрдистан. Молбата е била отправена вчера, в..
Според председателя на Народното събрания Наталия Киселова, в настоящата обстановка е по-добре депутатите да приемат по-малко, но по-сериозно обсъдени законопроекти, за да не повтарят грешки на предишни Парламенти. Киселова коментира темата при..
Гърция влага над един милиард евро, за да превърне международното летище в Атина в едно от "най-зелените в света". Инвестицията по проекта е за 1,280 млрд. евро, като проектът ще се реализира за 7 години. По време на строителните работи няма да..
В Апостолическата нунциатура на столичната улица "11-и август" е отворена специална книга за съболезнования след кончината на папа Франциск, съобщиха от Католическата църква в България. Започна процесията по пренасянето на тленните останки на папата..
Днес гръцката църква отбелязва празника на свети Георги Победоносец. Всички църква са празнично украсени, бият тържествено и камбаните. В църкви и манастири се служи тържествена литургия. Много от храмовете,които носят името на светеца, имат..
Повече от две години се бави укрепването на активно свлачище край Бобов дол, каза за БНР кметът на миньорската община Елза Величкова. От АПИ съобщиха, че до 5 юни могат да се подават оферти за изработване на технически проект за укрепване на участъка от..
Първите 100 дни от работата на коалиционното правителство отчете премиерът Росен Желязков в началото на заседанието на кабинета. Приета управленска програма, приетият бюджет на държавата и успешното преминаване през двата вота на недоверие отчете..
Великотърновският административен съд отмени промените в общинската наредба за местните такси, с които на училищата в община Велико Търново за тази година беше отнето правото да плащат 60% от годишния размер на такса битови отпадъци. Делото беше..
Всяко решение за гората днес се отразява за едно десетилетие и столетие. Най-важно е да запазим хората работещи в горите. Има възможни решения,..
На всяко подаване на храна на човек пожелава здраве и "утре те очаквам в 16 часа". Така прави вече 9 години Мартин Мартинов , собственик на..
България излиза от една зона на комфорт , изказа мнение пред БНР Богдан Паташев, бивш посланик на България във Ватикана в периода 2019 - 2023 г...