Сигурно няма слушател, който да не е чувал за климатичните промени и за заплахите вследствие на тях. Тази седмица в Бон, Германия завършва 23-тата среща за климатичните промени, на която представители от 200 държави ще обсъждат темата, включително и в контекста на оттеглянето на Вашингтон от Парижкото споразумение. Решенията ще вземат политиците, които избираме в Европейския съюз. Какво, обаче, можем да направим ние, хората, в ежедневието, за да спрем климатичните промени? Как да живеем и да произвеждаме така, че да оставим земята за поколенията след нас поне такава, каквато е в момента?
За това разговаряхме в студиото на „Нашият ден – практично“.
Гост в студиото беше човекът, който организира първия семинар, с който ЕС постави на масата проблема с глобалното затопляне – проф. Владко Панайотов, член-кореспондент на БАН, един от 17-те български евродепутати, избрани с всенародно гласуване през 2007 година; евродепутат два мандата, който за резултатите от своята работа бе удостоен със званието „Евродепутат на годината в областта на околната среда“.
Обилните валежи от нощта предизвикаха и наводнения в Монтана, където са паднали над 70 литра на квадратен метър дъжд. Евакуирани с лодка са били жители на монтанския квартал "Кошарник". Интензивният дъжд наводни къщи и дворове в Монтана. Най-вече в кварталите “Мала Кутловица“, “Изгрев“, а в кв. “Кошарник“ са евакуирани хора, съобщи..
Всяка партия има определени цели и докладът за влизане в еврозоната може да бъде изискан, когато държавата отговаря на изискванията, в момента не..
Ако те решат с фалшиви данни да ни вкарат в еврозоната, ние ще ги подпалим . Това заяви пред БНР Костадин Костадинов, лидер на "Възраждане"...
Данъчните закони ще бъдат преработени и бюджетът ще бъде преработен . Това заяви пред БНР Делян Добрев, председател на Комисията по бюджет и финанси в..