За актьора от Театър „София” Николай Върбанов театърът колкото го натоварва, толкова го и разтоварва. Не иска да използва някакви високопарни думи за това изкуство. Това е неговата професия, той много я обича и е щастлив, че се е посветил на театъра.
Бил е още във втори клас, когато неговите родители го завели в драматичния състав на Пионерския дом във Велико Търново. Това е неговият роден град. Ръководител на състава е актьорът от Търновския театър Стефан Методиев, които го въвежда в храма на Мелпомена. И така Николай Върбанов се ориентирал към театралната професия. Приемат го в НАТФИЗ от първото кандидатстване и влиза в класа на проф. Здравко Митков. От него е научил а-то и б-то на тази професия. После му показал как да „пише изреченията” в това изкуство, т. е. как да изгражда своите роли. Благодарен е на своя учител и до днес, защото той му е дал една стабилна основа, сформирал е неговия театрален вкус, принципите, към които да се придържа в работата.
В момента Николай Върбанов играе почти във всички постановки на Театър „София”: „Женитба”, „Роня, дъщерята на разбойника”, „Нощта на 16-и януари”, „Питър Пан”, „Ревизор”, „Парижката Света Богородица” и др. Според него особено важно е за един драматичен актьор да играе в детските постановки, защото те дават голяма свобода на актьора и го представят изцяло. Освен това детската публика е нещо великолепно. Актьорът е много доволен и е истински удовлетворен, че участва в момента в проекта „Достоевски” на проф. Иван Добчев, където играе в постановката „Бесове” на театър „Сфумато”.
Николай Върбанов съжалява, че в България няма реален актьорски пазар. Не му харесва, че театрите извън столицата остават някак си встрани от театралния живот. Не одобрява и факта, че актьорите преди представление обикновено отиват за спектакъла „пребити”, защото трябва през деня да бъдат на 7-8 места, пак по работа, за да си набавят някакви прилични доходи...
Уважава хората, които знаят какво искат и които се борят, за да го постигнат. Тези, които имат цел и вървят към нея. Дразни се от злобните и онези, които, вместо да си вършат работата, само „отбиват номера”. Радва се на хората, които се усмихват. В края на нашата среща актьорът Николай Върбанов сподели със слушателите на „Нощен Хоризонт”, че за един човек най-важното нещо е семейството. Думи, казани в навечерието на Коледа.
Едно предаване с преобразено студио в унисон със зимните и коледните празници, което можеше не само да се слуша, но и да се гледа. В него участваха и Дядо Коледа /сполучливо пресъздаден от Николай Върбанов/ и неговите приятели и колеги Калин Врачански, Пламен Великов, Светломир Радев и Георги Георгиев-Антика.
В петото издание от 32-я летен сезон на предаването на програма “Хоризонт“ за музикално-сценични изкуства “Каста дива“: 20.05-21.00 ч.: - Отзвук от премиерата на операта “Танхойзер“, с която беше открит Вагнеровият фестивал в Софийската национална опера - Кореспондентките на БНР в Израел Феня и Искра Декало следят премиерните..
Художникът Андрей Янев е гост в "Нощен Хоризонт". Повод е изложбата "Съветът" , която е част първа от поредица изложби, с които той отбелязва 60 години от рождението си . "Като се замисля как се чувствам на моите 60 години , нямам никаква разлика в мисленето и действията си като неопитен тийнейджър. Радвам се на това, че съм изпълнен с идеи..
Десетки жители на Смолян се събраха в Художествената галерия в града за откриването на ретроспективната изложба с графика на художника Иван Пеев. Той е роден на 10 април 1955 г. в смолянското село Соколовци. Завършил е Художествена гимназия в София, където изучава рисуване, живопис, скулптура, шрифт и история на изкуството. През 1980 г...
"В една нощ - 60 години", така се нарича честването на юбилея на един от музеите, с най-много експонати в света "Музей Израел" в Ерусалим. Археология, фолклор, изобразително изкуство са само част от направленията на дейност. Зад интересните постоянни и временни експозиции, стои труда на много хора. Този път на всеки посетител му се дава..
Срещаме ви с младата цигуларка Яна Местдаг. Тя е от българо-белгийски произход. Майка й е българка, а баща й белгиец. И двамата са музиканти в Симфоничния оркестър на Антверпен. От малка Яна започва да свири на цигулка. Явявала се е на различни конкурси, печелила е награди, включително и в България. Преди дни завърши средното си образование и..
Днес, в 16 часа, ще бъде открита изложбата "Глад 2.0". С нея Националният военноисторически музей отбелязва своята 109-годишнина . Изложбата може да бъде видяна в следващите 3 месеца. " Това е едно пространство за изживяване, едно пространство за рефлексия, място, в което посетителите да дойдат и да съпоставят факти от нашето минало и..
Световен джаз в София от 3-ти до 6-и юли. A to JazZ – най-големият фестивал за градска култура , се завръща за 14-и път с музика, свобода на изразяване, споделени емоции и пълно потапяне в пъстротата на по-високото изкуство. Програмата събира някои от най-добрите международни джаз, соул, фънк, ар-ен-би и етно изпълнители - вокалисти,..
Името на проф. Александър Чирков е синоним на модерната кардиохирургия в България. Проф. Чирков не просто основава болница "Света Екатерина", той дарява..
Протестите ни ще продължат и след 8-и юли . Това заяви пред БНР лидерът на "Възраждане" Костадин Костадинов и определи приемането на България в..