Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

И в Стара Загора излязоха на протест в защита на д-р Димитров

Снимка: Венелина Попова

Стотина души протестираха пред сградата на Съдебната палата в Стара Загора в защита на доктор Иван Димитров, който е в ареста за убийството на криминално проявения Жоро Джевизов. Хората настояват за незабавно освобождаване на пловдивския рентгенолог и за законови промени. Пред кореспондента на БНР в Стара Загора те казаха:

„Справедливостта трябва да бъде защитена. Човекът, който е бил нападнат в имота си и се е защитил, би трябвало да не стои 3 дни в ареста. Не може законът да е на страната на тези, които ни грабят, тези, които насилствено влизат в имотите“.

„Хората трябва да имат възможност да се защитават. Хората трябва да са спокойни в техния дом и не трябва да се притесняват за сигурността на семействата си“.

„Трябва да им бъде разрешено на хората, които са психически здрави, които са неосъждани, да имат право да се защитават в дома си“. 


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.

Свързани новини

Най-малко хиляда души се включиха във втория протест в Пловдив днес в защита на д-р Иван Димитров.

Демонстранти в Пловдив обещават всекидневни протести

Жители на Пловдив за втори пореден ден излязоха на протест в защита на доктор Иван Димитров, задържан по обвинение в умишлено убийство на крадец, нахлул в дома му. Те проведоха шествие от Второ РПУ до прокуратурата в града, където..

обновено на 05.03.18 в 15:16
ВИЖТЕ ОЩЕ

С поетичния спектакъл "Крилете на вестителя" театърът в Смолян закри сезона

Професионални и непрофесионални актьори събра на една сцена поетичният спектакъл "Крилете на вестителя" по стихове на Борис Христов.  Проектът е финансиран изцяло от Министерството на културата.  С предпремиерното представление на спектакъла..

публикувано на 05.07.25 в 07:55
Отровен облак, образувал се при пожар в химическо предприятие край Барселона, 10 май 2025 г.

Отровен облак в небето над Испания след взривове в завод на батерии край Мадрид

Няколко взрива в завод за батерии североизточно от Мадрид предизвикаха образуване на отровен облак, съобщиха местните власти, цитирани от ДПА. Около 60 000 жители на градовете Асукека де Енарес, Кабаниляс дел Кампо и Аловера получиха предупреждение..

публикувано на 05.07.25 в 07:51
Филиал на Столичната библиотека в Студентски град

Споделено пространство за четене, срещи и събития на Столичната библиотека вече и в Студентски град

"Най-новото споделено пространство за четене, срещи и събития във филиала на Столичната библиотека е Студентски град ,  каза за "Закуска на тревата" Здравка Шейретова, завеждащ филиалите на Столичната библиотека . Най-младежкият филиал на Столична..

публикувано на 05.07.25 в 07:30
Министерство на земеделието

В аграрното министерство не е обсъждано налагането на данък върху земеделските земи

В Mинистерството на земеделието не е обсъждана идеята за налагане на данък върху земеделските земи, стана ясно при последното заседание на ресорната парламентарна комисия. Ако има предложение за подобна законодателна промяна, агроведомството ще..

публикувано на 05.07.25 в 07:20
Д-р Цветомила Дудевска

Д-р Дудевска: Кадрова криза има навсякъде, но ние изпълняваме стратегия за привличане на млади лекари

Първата в България Специализирана болница за активно лечение на белодробни болести е в Троян . Днес лечебното заведение празнува своя 120-годишен юбилей . За първата в страната ни белодробна болница разказва управителя й д-р Цветомила..

публикувано на 05.07.25 в 07:00
Киър Стармър и Еманюел Макрон

"Дейли телеграф": Макрон оказва натиск върху Стармър да признае Палестина

Еманюел Макрон оказва натиск върху Киър Стармър да признае Палестина за държава, пише "Дейли телеграф". Френският президент ще бъде във Великобритания на тридневно държавно посещение следващата седмица, което ще включва обръщение към двете камари на..

публикувано на 05.07.25 в 03:05

Най-малко 13 жертви на наводнения в Тексас

Най-малко 13 души са загинали при наводнения в американския щат Тексас, предизвикани от проливни дъждове.  Бедствието засегна окръг Кер в южната част на щата. Според губернатора на Тексас сред жертвите има както възрастни, така и деца. Някои от телата са..

публикувано на 05.07.25 в 02:44