Ураганът изкорени десетки дървета, пише Телеграф. Секат една гора дървета убийци. Вятърът събори фасада на мол в Благоевград. Стандарт също отделя централно място на пораженията от силния вятър . Той прекърши дървета и отнесе ламарини в цялата страна, 8 хиляди семейства бяха без ток.
Гроздето в Македония е по 50-60 стотинки на килограм, съобщава Монитор. Нашето грозде е по-скъпо заради по-слабата реколта на сортовете за вино и ракия, казват търговците.
Има вариант за по-евтини тол такси за автобусите, според Труд. Може да има намаление на цената и за превозваните бързо развалящи се продукти и опасни товари. Управляващите обмислят варианти, за да не поскъпнат междуградските превози, допълва вестникът.
"Пазете се, ако ви карат да звъните на телефон 9112 - измама е", предупреждава 24 часа. Мошениците се издават и ако ви питат "Това домашен телефон ли е". Те са звънили в редакцията на вестника и са поискали 70 хиляди лева уж за да заловят телефонни измамници, пише изданието.
Бившият служебен министър на икономиката доц. Красимир Ангарски казва, в интервю за Стандарт. "Можехме отдавна да сме приели еврото". Той е уверен, че банковият съюз ще ни донесе сигурност, въпреки че има кръгове у нас, които са срещу това.
Сега предлага анализ на Калоян Стойков от Института за пазарна икономика за бъдещето на "Топлофикация - София". Предвид неспособността на столичната община да овладее ситуацията в "Топлофикация", най-доброто решение е дружеството да бъде дадено на концесия или приватизирано. Крайно време е да се вземе решение, което поне има шанс за успех, пише авторът.
Евросубсидиите удвоиха кошерите у нас, информира Монитор. Бизнесът се окрупнява и все повече пчелни семейства се отглеждат, казва министърът на земеделието Румен Порожанов в отговор на депутатски въпрос. Намаляват желаещите да бъдат подпомагани, се казва още в отговора на министъра.
Труд напомня, че до 1 октомври можем да нанесем корекции в данъчните си декларации, ако сме сгрешили при попълването. Ако някой е пропуснал да декларира доход, трябва да попълва нов формуляр.
"Преходът ни върна в изходната точка - култ и тотална зависимост", казва, в интервю за Сега журналистът Лили Маринкова. "...медиите бяха смазани финансово и след това купени. ...от слуги на народа станаха просто слуги", казва още Лили Маринкова.
Вестник Земя отбелязва 95 години от Септемврийското въстание с публикуван откъс от поемата "Септември" на Гео Милев на първа страница. На същата първа страница вестникът цитира данни от социологическо проучване на АФИС, според което , цитирам, "Властта е на дъното по доверие".
Дума също използва данни от това изследване за водещото си заглавие "БСП настигна ГЕРБ". Разликата между двете партии се стопи до 1,7 процента. Опозиционното издание помества коментар и за идеите за промяна в здравния ни модел, според който това са два нови бутона "смърт" за системата и българския пациент.
Българите пият почти 13 литра алкохол на година, изпреварват руснаците, информира 24 часа. 43 на сто от пиещите у нас предпочитат твърд алкохол, показват данни на Световната здравна организация. Българите се нареждат на едно от челните места в Европа по влечението си към чашката.
Китайските държавни агенти представляват всекидневна заплаха за националната сигурност на Обединеното кралство, заяви ръководителят на МИ-5 сър Кен Маккалъм. Той призна, че е разочарован от прекратяването на дело срещу двама британци, заподозрени в шпионаж за Пекин. В реч в щаб-квартирата на МИ-5 шефът на контраразузнаването заяви, че службата му се е..
Зрелищен провал на една от най-големите сделки в банковия сектор в Испания. Баската финансова институция "Бе Бе Ве А" (BBVA) няма да купи конкурентната банка "Сабадел" (Sabadell). След година и половина преговори офертата на "Бе Бе Ве А" на стойност 16.5 милиарда евро не беше одобрена от акционерите на "Сабадел". Едва 25% от имащите..
Министерството на иновациите и растежа представи първата интерактивна инвестиционна карта на България. Целта на новата платформа е да предоставя на български и чуждестранни инвеститори полезна, актуална и достъпна информация на едно място и да ги улесни при вземането на инвестиционни решения. Вицепремиерът и министър на иновациите и растежа..
Министърът на правосъдието Георги Георгиев обсъди в Брюксел с представители на Европейската комисия последния законодателен пакет, необходим за третото плащане по Плана за възстановяване и устойчивост. Той представи промените в Наказателно-процесуалния кодекс, насочени към по-голяма ефективност на наказателното производство. Сред тях са нови..
Локализиран пожарът в една от най-големите автоморги в Сливен - на Самуиловско шосе. В помощ на сливенските огнеборци там са пристигнали екипи от Ямбол, Нова Загора и Твърдица. Няма пострадали или обгазени хора. Продължава горенето вътре в сградата, а в двора, където има разглобени автомобили, огънят е потушен. Чуват се взривове вътре..
Жители на квартал "Чайка" във Варна отново излязоха на протест срещу въвеждането на зелена зона от 1 ноември. Хората казаха,че паркоместата драстично са намалени, което ще доведе до конфликти между тях. Вече са събрани стотици подписи, които се внасят в общината, изпратено е и писмо до омбудсмана с искане за съдействие. . Протестиращите казаха,..
Румънската гранична полиция залови край Калафат 38 нелегални мигранти, укрити в камион, управляван от българин. Товарният автомобил е бил спрян за проверка близо до пункта за плащане на таксата за моста Видин-Калафат от румънски полицаи, съвместно с техни български колеги. ТИР-ът превозвал плоскости от ПДЧ по маршрут България-Полша. При проверката във..
"Това правителство се задържа твърде много. То ще си отиде, защото в този си вид е безполезно. Борисов няма да даде повече власт на Пеевски"...
След изборите в Пазарджик политическите страсти отново се нажежиха. Докато лидерите на партиите търсят формули за стабилност, хората по места казват –..
"Влизаме в онзи момент, в който винаги съм мразила в училище, да разсъждаваме какво иска да ни каже авторът. Добре съм се справяла, била съм отличничка..