Турският президент Реджеп Ердоган заяви късно в неделя, че следи въпроса за съдбата на изчезналия опозиционен саудитски журналист Джамал Хашоги. По думите му продължават следствените действия кой е влязъл и излязъл от саудитското консулство в Истанбул и летището на града.
Предварителните данни на полицията са, че Джамал Хашоги е бил убит в саудитското консулство в Истанбул, като покушението е било предварително подготвено, след което тялото е било изнесено от дипломатическата мисия, съобщи Ройтерс, позовавайки се на полицейски източник.
Ясин Актай, главен съветник на председателя на управляващата Партия на справедливостта и развитието и президент на страната - Реджеп Ердоган, заяви, че наличните до момента данни сочат за убийство.
Според полицията в града изчезналият журналист е влязъл, но не е напускал дипломатическия комплекс. Хашоги влиза там на 2 октомври за оформяне на документи и оттогава е в неизвестност. Турски медии цитират източници в силите за сигурност, според които 15 саудитски граждани, долетели с два самолета, са били в сградата на консулството по време на изчезването на журналиста. Малко след това всички те са напуснали Турция.
Саудитска Арабия отхвърли обвиненията в убийство и ги нарече „безпочвени“.
Вчера говорителят на Партията на справедливостта и развитието Йомер Челик заяви, че ситуацията около изчезналия журналист и кой е отговорен за това ще бъдат разкрити.
В петък турското външно министерство привика саудитския посланик в Анкара за обяснения по случая. По-късно същият ден саудитският престолонаследник принц Мохамед бин Салман заяви, че Рияд е готов да даде разрешение на турските власти да претърсят консулството.
Джамал Хашоги е колумнист на „Вашингтон пост“. Заради страх от репресии от саудитските власти поради критиките си срещу политиката на саудитския престолонаследник от над година той живееше в чужбина.
Не за пръв път критици на властите в Рияд изчезват безследно, но този случай крие потенциал да влоши отношенията между Саудитска Арабия и Турция, които имат различия по редица близкоизточни политически въпроси.
Петима души бяха задържани при две акции на криминалисти и разследващи полицаи от столичната дирекция по линия "Проституция". Сред арестуваните е мъж на 35 години, разследван за сводничество и две жени на 20 и 36 години. Иззети са различни видове наркотици. Арестуваният е криминално проявен.
Над 19 700 души са започнали работа с посредничеството на бюрата по труда през април. Продължава да спада и процентът на безработицата като достига 5.25, отчита Агенцията по заетостта. Бизнесът е обявил близо 11 000 свободни позиции. Най-голямата част от тях са в преработващата промишленост – 27 на сто, в хотелиерство и ресторантьорство - над 13%...
Българската агенция за безопасност на храните е много активна в борбата с търговията и разпространението на нелегално внесени пестициди и са постигнати завидни резултати . Това увери в интервю за БНР Любина Донкова от БАБХ. По думите ѝ, "повечето проверки имат резултат, открити са нелегални количества пестициди". За последните 6 месеца..
Ограничено е правото на децата на образование и правото на възрастните на достъп до работното място, пише в позиция на Съюза на ръководителите в системата на народната просвета в България (СРСНПБ). "Вече трети ден София няма наземен градски транспорт. Хиляди ученици не могат да отидат на училище. Хиляди учители и непедагогически персонал са..
Икономистът Георги Стоев прави в социалните мрежи лична разяснителна кампания за въвеждане на еврото. Най-често хората питат дали ще обеднеят на 1 януари 2026 г. Едната линия е – сигурен ли е курсът, а другата – може ли на 31 декември сиренето да струва 19,56 лева, а на 1 януари – 19,56 евро, обясни той в интервю за БНР. Според него..
Белгийският парламент гласува с голямо мнозинство за прекратяване на поетапното спиране на ядрената енергетика в страната, съобщи БТА като се позова на ДПА. Белгийските депутати гласуваха в подкрепа на удължаването на живота на съществуващите реактори със 102 гласа "за", 8 "против" и 31 "въздържал се". Дясното правителство на..
Експлозии бяха чути в Киев след атака на руски дронове срещу украинската столица. Кметът Виталий Кличко написа, че се е задействала противовъздушната отбрана. Ройтерс съобщава, че вероятно се е разбил украински изтребител F-16 заради "необичайна ситуация на борда, която е принудила пилота да катапултира". Това е написано в съобщение от украинската..
Вчера кметът Васил Терзиев предложи бонуси, които могат да стигнат до желаната от протестиращите сума от 400 лева, но само за работещите в "Столичен..
"В момента средната работна заплата в радиото изостава с 45% от средната работна заплата за столицата, което е изключително унизително. Ние сме..
15 май е празникът на Плевен. Изборът на датата е свързан с Пролетния плевенски панаир, който според историците през 30-те години на 20-ти век е..