Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Преглед на българския печат

| обновено на 04.12.18 в 08:55
Снимка: Мария Пеева

В интервю за вестник "24 часа" Симеон Сакскобургготски заявява, че е по-добре да има правителство на малцинството и премиерът Бойко Борисов да довърши мандата си. Той смята, че е положително за България да има завършен втори мандат дори с подкрепа от различни политически сили, но в името на ясни приоритети. Сакскобургготски  смята, че със завършването на мандата на правителството ще има приемственост и перспектива за по-трайни инвестиции, посочва "24 часа".

 "80 на сто подкрепят протестите у нас", пише вестник "Дума". Макар и да не участват активно в протестите, голяма част от обществото подкрепя подобни акции, показват данните на "Маркет линкс". "Може да се прогнозира, че българските граждани в момента са в ситуация да очакват предсрочни избори, защото недоволството и неудовлетвореността от това как се развива държавата вече е много високо. В момента хората като цяло са неудовлетворени от жизнения си стандарт, тълкуват от социологическата агенция, цитирани от "Дума".

На евровота догодина ни очакват големи изненади, прогнозира политологът Димитър Ганев от Изследователски център "Тренд", пише "24 часа". 1 милион и 800 хиляди ще гласуват на изборите през май, като няма да има битка на послания, а на изборни технологии, коментира още експертът.

 "МВР пуска тайни мощни коли да снимат агресивни водачи", съобщава на първата си страница вестник "Сега".  Това са част от мерките, приети на последното заседание на Държавно-обществената консултативна комисия по проблемите на безопасността на движението по пътищата. Тя е междуведомствен орган, в който по правило участват представители на много министерства на ниво зам.-министри, няколко обществени организации. Неин председател е вътрешният министър. Предлага се още наказанията през почивните дни да са двойно по-тежки, а водачите с нарушения на завой да държат наново изпит, допълва "Сега".

"Цената на шарана достигна 8 лева за кг на дребно дни преди Никулден", информира вестник "Труд". Експерти съветват потребителите да не купуват риба от багажника на автомобил. По думите им всяка касетка на пазара трябва да е с етикет, на който да пише произхода на рибата и датата на улов, подчертава всекидневникът.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Британският премиер Киър Стармър.

Стармър: Всяко мирно споразумение трябва да гарантира бъдещата сигурност на Украйна

Всяко мирно споразумение между Москва и Киев трябва да гарантира бъдещата сигурност на Украйна. Това заяви британският премиер Киър Стармър след телефонен разговор с германския канцлер Фридрих Мерц и президентите на Франция Еманюел Макрон и на Украйна Володимир Зеленски. "Те подчертаха тяхната подкрепа за стремежа към мир на президента Тръмп и..

публикувано на 22.11.25 в 00:00

Наводнени къщи и мазета след пороен дъжд в Петрич

На четири сигнала за наводнени къщи и дворове се е отзовало Аварийното звено в Петрич. Това съобщи секретарят на Община Петрич и ръководител на звеното Кирил Стойков за БТА. Сигналите са за улиците „Воден“ и „Здравец“ в града. Подадени са и над 10 сигнала за наводнени мазета в Районната служба „Пожарна безопасност и защита на населението“,..

обновено на 21.11.25 в 23:54
Операция по спасяване на мигранти източно от Кипър.

Швейцария предоставя на Кипър 11 млн. евро за миграционни проекти

Швейцария предоставя на Кипър близо 11 млн. евро (10 млн. швейцарски франка) помощ за миграционни проекти, според подписаното днес в Никозия рамково споразумение. Кипър е технически готов да стане пълноправен член на Шенген, заяви заместник-министърът по миграцията Николас Йоанидис след срещи в Европейската комисия. Средствата са от втория швейцарски..

публикувано на 21.11.25 в 22:55

13 членове на "Хамас" са убити при израелски удар в Южен Ливан

13 членове на ислямистката групировка "Хамас" са били убити при израелски удар срещу палестински бежански лагер в Южен Ливан, обяви днес израелската армия.  Ударът е бил извършен тази седмица и е бил насочен към тренировъчен комплекс на палестинската групировка в Южен Ливан. Убити са „13 терористи на "Хамас“, сред които Джавад Сидави, който е..

публикувано на 21.11.25 в 22:36

Марсалек и българската шпионска мрежа свързани със схема за пране на милиарди чрез крипто канали

Руският шпионин Ян Марсалек, укриващ се бивш директор на компанията Wirecard и ръководената от него мрежа от български шпиони, които той управляваше във Великобритания, са свързани със схема за пране на пари на стойност милиарди долари, която свързва уличните наркодилъри със санкционирани руски олигарси,твърди „Файненшъл таймс“.  Две мрежи за пране на..

публикувано на 21.11.25 в 22:12

Трима миньори са в неизвестност в Астурия

Най-малко трима миньори са в неизвестност след срутване в мина в Астурия. Инцидентът се е случил на 1.5 километра от входа на мината.  Сигналът за инцидента е подаден около 17 часа местно време. По първоначални данни става въпрос за свличане на земна маса и двама миньори, заклещени на второто ниво на мината. По-късно стана ясно, че още един техен..

публикувано на 21.11.25 в 22:06
Генералният секретар на ООН Антонио Гутериш

Гутериш: Мирното решение за Украйна трябва да съхранява териториалната ѝ цялост

Всеки мирен план за Украйна трябва да спазва резолюциите на ООН, подкрепящи териториалната цялост на страната. Това заяви генералният секретар на ООН Антонио Гутериш в коментар на американския план за прекратяване на войната в Украйна, предаде АФП. "Говорим за нещо, което е в медиите и което не е представено официално от Съединените щати или..

публикувано на 21.11.25 в 20:41