Историите за съкровища, описани в книга, винаги са вълнували човечеството – и малкото, и голямото. Българският приключенски роман "Етиопска приказка", който се появи на пазара точно преди година, на 13 декември, 2017 г., се оказа най- превежданата българска книга на 2018-а. Авторът му има не по-малко интересна визитка.
Д-р Владимир Караджов е преподавател по социална и икономическа география в Югозападния университет в Благоевград, но винаги е знаел, че ще бъде и писател. Един от вдъхновителите му е неговия дядо, войводата Иван Караджов, който е автор на музиката на марша „Тих бял Дунав“. Романът „Етиопска приказка“ разказва за най-голямото световно съкровище, измерено в пари, което самият автор е определил като такова. Това е само началото на една трилогия, в която писателят ще добави още две – Океанска и Амазонска – вълнуващи света истории, превръщащи географски и исторически факти в художествено четиво.
С д-р Владимир Караджов ни среща Кети Тренчева:
"Борисов е заинтересован от съхраняване на правителството. Същевременно той изпраща послания, че няма да стои като заложник заради управлението. ГЕРБ..
"Люлинският запис, Барбутов, Варна. За всички е ясно, че това е разговор за корупция. Няма никакво оправдание на никого". Това заяви пред БНР..
Правителството е стабилно и това се разбра, защото постигна изключителни неща в последните седмици. И не е добре да бъдат замаскиран от хора, които..