България ще инвестира 50 милиона евро от оперативните програми в проект "Образование за утрешния ден". Проектът е насочен към обучение на учители и ученици по дигитални умения, посочи премиерът Бойко Борисов на провеждащата се във Виена среща Европейски съюз – Африка, съобщават от пресцентъра на Министерския съвет. Форумът е под наслов "Сътрудничеството в дигиталната ера". Целта на форума е да допринесе за насърчаване на иновациите и цифровизацията като важни фактори за развитие.
Премиерът Бойко Борисов подчерта, по време на конференцията във Виена, посветена на сътрудничеството между Европейския съюз и Африка в дигиталната сфера, че дигитализацията оказва голямо влияние върху държавите и обществата ни, защото трансформира продукти, процеси и бизнес модели във всички отрасли.
Той добави, че образованието е в основата на всяка една икономика и благосъстоянието на гражданите и затова в следващите 2 години България ще инвестира 50 млн. евро от оперативните програми в проект "Образование за утрешния ден".
Министър-председателят Бойко Борисов участва в двудневния форум на високо равнище ЕС – Африка във Виена. Форумът под наслов "Сътрудничеството в дигиталната ера" се открива днес от канцлера на Австрия Себастиан Курц, от президента на Руанда и председател на Африканския съюз Пол Кагаме и от председателя на Европейската комисия Жан-Клод Юнкер. Особено внимание ще бъде обърнато на действията за засилване участието на жените в цифровата икономика и младите хора.
Няма да има вечно проверявани, заяви в предаването „Преди всички“ председателят на правната комисия в парламента Данаил Кирилов относно предложенията за промени в антикорупционния закон. Той подчерта, че в промените са заложени срокове. „В..
В събота правителството на Португалия издаде предупреждение за гореща вълна с висок риск от пожари в големи части на страната през следващите дни, предаде Франс прес. Предупреждението, обхващащо периода от неделя до четвъртък, включва забрана за..
Пореден палеж на жп линии в Германия бе регистриран днес. Този път в провинция Саксония-Анхалт. Два палежа спряха влаковото движение в Северен Рейн-Вестфалия в четвъртък В рамките на два дни е регистриран трети предполагаемо умишлено..
Гръцките власти арестуваха родителите на 12 годишно момиче, което се удави в морето. Местни медии съобщават, че родителите са българи. Голяма спасителна операция проведоха гръцките власти за детето, което вятър отнесе в открито море. То не е..
Кметът на Трън Цветислава Цветкова каза, че е отменено частичното бедствено положение на територията на селата Слишовци, Насалевци и Рани луг. От днес започна и почистване на опожарените имоти. Десетки доброволци се включиха в акцията по..
"Хамас" и други криминални структури в Ивицата Газа отклоняват между 50% и 100% от хуманитарната помощ, според германското разузнаване. Данните бяха представени на спешна среща в канцлерството, посветена на хуманитарната криза в региона. От..
Свободните места за осмокласници за четвърти етап на класиране за прием в гимназиите в област Плевен са 414. Това показва информацията на Регионалното управление на образованието (РУО) в Плевен, предаде БТА. В четвърти етап на класиране могат..
Потушен е нововъзникналия пожар в Трънско, каза кметът Цветислава Цветкова. Пожарникари, горски служители и доброволците, които преди това са помагали за почистването на село Рани луг, бързо са се отзовали на място и са успели да загасят пламъците...
Управлението на водите ни е наистина безобразно! Това заяви пред БНР инж. Димитър Куманов, сдружение "Балканка", съветник в парламентарната комисия по..
Увеличение на заплатите с 30% и изравняване на статута на горските служители, които работят на терен, с пожарникарите и полицаите. За това настоява..
"В тези седем дена в село Гложене, в Илинден и в София и сега, седейки си със слушалки във вашето студио си мисля - какъв ли вид слушалки трябва да си..