Днес бе последното за годината заседание в Окръжния съд в Никозия по иска за обявяване в ликвидация на застрахователната компания „Олимпик”. След повече от три месеца в съдебната зала делото още буксува в процедурни оспорвания и разяснения.
Днешното заседание бе деветото от началото на съдебното дело, което влезе в Окръжния съд в Никозия на 12 септември. На него се очакваше съдия Ангелос Давид да се произнесе по подадените допълнителни показания от адвокатката на кипърския Застрахователен надзор и възраженията, които има по тях адвокатката, представляваща заедно двамата клиенти на „Олимпик”, оспорващи процедурата по ликвидация. Поради късно подадени документи и в голям обем решението на съдията по тях бе отложено за следващо заседание.
За следващи заседания остава и преценката за бъдещия постоянен синдик на дружеството. Поради постъпили възражения предложеният за тази позиция сегашен временен синдик Павлос Накузи трябваше да представи допълнително документи, удостоверяващи неговото образование, квалификация и професионален опит в тази сфера.
Две изслушвания в парламента на Кипър по проблема с „Олимпик” се проведоха през септември и в края на ноември. Парламентарната комисия за контрол на разходите обсъди при закрити врата информация за лош контрол, упражняван от кипърския Застрахователен надзор, както и намирането на достатъчно средства за покриване на обезщетенията, които клиентите на компанията в Кипър и България трябва да получат.
За първи път, завършвайки днешното заседание, съдия Ангелос Давид не насрочи дата за следващото. Страните ще бъдат уведомени допълнителноОтново много високи температури се очакват днес в Гърция, придружени със силен вятър,предупреждават от Гражданска защита. Седем района са с висок риск от пожари. В област Инои в района на Атика огнеборците се опитват да ограничат мащабен пожар. Със съобщения по мобилните телефони предупреждават туристите да са в готовност за евакуация. В..
Мъж е задържан от полицията, след като простреля сина си с незаконна ловна пушка. Инцидентът е станал в края на миналата седмица в ботевградското село Врачеш. Установено е, че причината за инцидента е скандал между двамата. Извършителят е на 61 години. Той е с повдигнати обвинения.
Труд, интерес, любопитство и талант. Това са небходимите съставки за създаването на световен шампион по лингвистика, обясни пред БНР д оц. Иван Держански, Институт по математика и информатика на БАН, след като Международната олимпиада по лингвистика в Тайван, в която се включиха 52 отбора от 38 държави, донесе на българските участници осем..
От Института за пътна безопасност искат обяснение от председателя на Управителния съвет на Агенция "Пътна инфраструктура" каква е причината за изплатените за 2024 г. премии за "добре свършена работа". Премиите са в размер на повече от 2,274 милиона лева. Парите са разпределени между ръководителите в агенцията. Председателят на Института за..
Извънредното заседание на министрите на външните работи на страните членки на ЕС ще започне в 17 ч. българско време и ще бъде по Zoom, съобщава "Политико". В него ще участва и украинският им колега Андрий Сибига. Според изданието целта му на този етап е да се осигури място на масата за преговори на украинския президент Володимир Зеленски на срещата между..
Синдикатите и бизнесът започват разискванията на проекта на правителствено постановление, с който се предлага официалната линия на бедност за страната да бъде 764 лева от 1-ии януари вместо сегашните 638 лева, научи БНР. Документът вече премина едномесечно обществено обсъждане, и предстои тази седмица да бъде разгледан в Комисията по доходи..
Комисията за защита от дискриминация се самосезира заради сваленото от самолет дете от нискотарифен авиопревозвач. Действията на превозвача представляват дискриминационно третиране на лице с увреждане, посочва в доклада си председателят на Комисията Елка Божова. Тя предлага да бъде образувано производство с основание чл. 50, ал. 3 от Закона за..
Ежедневните тренировки не водят до по-бърз ефект за тялото ни през лятото – организмът ни има лимит, който може да понесе и да се възстанови, а..
Стефан Арсов е юрист по образование, завършил Юридическия факултет на Софийския университет „Св. Климент Охридски“. Кариерата му започва в частния..
„Талантите на Плевен“ – така се нарича първата самостоятелна фотоизложба на Теодор Василев, подредена в плевенската Художествена галерия „Илия..