Прокуратурата отказа да образува наказателно производство по сигнала на кмета на Дряново Мирослав Семов срещу гражданин, подавал често заявления за достъп до обществена информация.
Няма данни за престъпление - заключи след проверката държавното обвинение.
Действията на кмета Мирослав Семов станаха публично известни и предизвикаха множество реакции и коментари.
Градоначалникът сигнализира и прокуратурата след като на страниците на вестник "Дряновица" излиза публикация за разходване на бюджетните средства в община Дряново, подписана от Ангел Ангелов, който многократно прибягвал до закона, за да получи достъп до обществена информация.
Кметът искал прокуратурата да установи дали гражданинът е злоупотребил с правата си, използвайки информацията, за да го набеди в престъпление.
Държавното обвинение заключи, че няма данни за престъпление и отказа да образува наказателно производство.
Мъж е нападнат и бит в столичния квартал "Стрелбище" преди ден. От СДВР потвърдиха за инцидента. По случая е задържан 17-годишен младеж. Разпитани са над 10 свидетели. Към момента от столичната полиция не уточняват дали нападението е извършено от т.нар. локали. По случая тече досъдебно производство. СРС пусна от ареста..
Няма обедняла държава след влизането в еврозоната . Това обясни пред БНР проф. Валери Димитров, икономист, бивш председател на Сметната палата. "Влизането в нея ще ни позволи да наваксаме икономическото изоставане. България ще се появи на картата на глобалните инвеститори". Ние сме свикнали с еврото, обясни още той. "От въвеждането на..
Основните борсови индекси на Уолстрийт затвориха с общо понижение в понеделник, след като Белият дом засили натиска над основните търговски партньори на САЩ да сключат търговски сделки преди началото на август. В първия работен ден на седмицата 14 търговски партньори на САЩ, сред които Япония, Южна Корея, Южна Африка и Малайзия получиха..
Бившият министър и член на Консервативната партия Дейвид Джоунс се присъедини към дяснопопулистката партия "Реформирай Обединеното кралство" на Найджъл Фарадж. Дейвид Джоунс, който се оттегли като депутат от Консервативната партия преди изборите миналата година, заяви, че е „разочарован“ от старата си партия и че само партията на Фарадж..
От днес два от най-евтините антибиотици стават безплатни за децата до 7 години. Лекарствата ще бъдат заплащани от Здравната каса, след извънредното им включване в Позитивния списък, което е в сила от 8 юли. Двата антибиотика са на български производител и се продават на цени между 13 и 20 лева, в зависимост от разфасовката. Те ще се отпускат..
Важно е малкият бизнес да получи ясна пътна карта за въвеждането на еврото. Липсва достатъчно информация за стъпките, които трябва да се следват. Това каза пред БНР Елеонора Негулова, председател на Националното сдружение на малкия и средния бизнес. По думите ѝ, бизнесът очаква практичен наръчник. "Да бъде направено във формат..
Започва кампанията за кандидатстване за прием в 8 клас. От днес до 10 юли е срокът, в който седмокласниците трябва да подадат заявления за участие в първия етап на класиране, предаде репортер на БНР. Подаването на заявления за участие е от 8 до 10 юли, само по електронен път. Това може да стане - без чуждо съдействие от всяко електронно..
Протестите ни ще продължат и след 8-и юли . Това заяви пред БНР лидерът на "Възраждане" Костадин Костадинов и определи приемането на България в..
Младите лекари не протестират само за пари, а и заради отношението към тях! Те бягат от страната не за пари, а за отношение. Това заяви пред БНР д-р..