Кметовете на БСП обмислят да напуснат Управителния съвет на Националното сдружение на общините, ако не бъде променен начинът, по който се отпускат средства за местната власт.
Напускането ще е факт, ако през февруари Общото събрание на сдружението не подкрепи исканията на левицата за ясни правила, по които да става финансирането.
Това съобщи Донка Михайлова - кмет на Троян и зам.-председател на сдружението.
Повод за недоволството им стана последното постановление на Министерския съвет от 19 декември, с което са раздадени 146 млн. лв. Според зам.-председателя на БСП Кирил Добрев това за пореден път става без всякакви правила и потвърждава тенденцията да се ощетява левицата.
"Ако критерий за начина на раздаване на парите са последните местни избори, все си мисля, че БСП бяха втора политическа сила. Начинът, по който бяха разпределени средствата, са 98 милиона за общини на ГЕРБ, 25 милиона лева - в ДПС, 17 милиона лева в други общини, и едва 4 милиона лева в общини, управлявани от БСП", каза Добрев.
Днес в столицата на Саудитска Арабия Рияд започват предварителните преговори между американски и руски представители за примирие в Украйна, предадоха световните агенции. За тази седмица е планирана и среща между руския външен министър Сергей Лавров и американския държавен секретар Марко Рубио. Това е първата подобна среща между двете държави за последните..
Около 64 000 птици са унищожени в Северна Ирландия след предполагаем случай на птичи грип в комерсиална птицеферма, съобщиха от британското министерство на земеделието, околната среда и селските райони. Главният ветеринарен лекар на Северна Ирландия Брайън Духър заяви пред "Скай нюз", че е било взето решение всички птици в птицефермата в Дънганън,..
Във Великобритания температурите може да достигнат 14 градуса до средата на седмицата след продължителен период на изключително мрачно и студено време, съобщиха от метеорологичната служба. Синоптиците съобщиха добрата новина, че хората могат най-сетне да се порадват на слънчевите лъчи още днес в някои части на страната. Почти през целия февурари досега..
Първите споразумения за търговска експлоатация на газови находища в кипърската изключителна икономическа зона ще бъдат подписани днес в Кайро. Те са между Кипър, Египет и 5 международни енергийни компании, работещи в региона. На церемонията ще присъстват президентите на Кипър и Египет Никос Христодулидис и Абдел Фатах Ас-Сиси и вицепремиерът на Италия..
Както Украйна, така и Европа трябва да играят роля в сериозните преговори със САЩ и Русия за прекратяване на войната, заяви държавният секретар на САЩ Марко Рубио пред Си Би Ес, цитирана от БГНЕС. Разговорите в Саудитска Арабия са предварителни, уточни Рубио, а "истинските преговори" ще включват Украйна и Европа. Рубио се подготвя да пътува до..
Френският външен министър Жан-Ноел Баро днес заяви, че е "немислимо" Русия да се присъедини към Г-7, предаде АФП. Изявлението на Баро е във връзка с казаното от американския президент Доналд Тръмп. Президентът на САЩ каза, че Русия трябва да бъде допусната отново в Г-7 "Днес това е немислимо. Г-7 е група на най-развитите големи демокрации...
74 на сто активност е отчетена в края на изборния ден за кмет оряховското село Лесковец, съобщиха от Общинската избирателна комисия в Оряхово. Гласуването премина спокойно, без драстични нарушения. Частични местни избори за кмет на две врачански села Също без нарушения и при висока активност - близо 80 на сто, премина частичният местен вот..
Ако сте се събудили с главоболие след вчерашния празник, това най-вероятно е от изпития алкохол . За процеса на разграждане на алкохола от организма и..
"Може да се надяваме да не е така, но не трябва да си затваряме очите - струва ми се, че новият екип на Тръмп ще се стреми Европа да се превърне в..
В Пазарджик започна подготовката на националния фестивал "Сърце в зелено", който ще се проведе на 10 и 11-ти април . Това е второ национално издание на..