Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Играл в Славия и ЦСКА - София подписа с Етър

Милчо Ангелов
Снимка: БГНЕС

Нападателят Милчо Ангелов подписа днес договор за година и половина с футболен клуб Етър. 24-годишният нападател е играл в Черноморец, след което от 2014 до 2016 г. е в Литекс с общо 47 мача и 7 гола за първия и втория отбор. През 2016-2017 г. е в ЦСКА-София, отново във втория и първия отбор с общо 30 мача и 17 гола. От 2018 г. е трансфериран в Славия, за които има 27 мача и 3 гола.
"Красимир Балъков ме искаше в Етър, разговаряхме и се разбрахме. Разтрогнах със Славия по взаимно съгласие още преди Нова година. Имах някои варианти, но избрах да дойда в Етър и се надявам, че съм взел най-правилното решение. С повечето играчи се познаваме. През времето, в което съм тук, се убедих, че има много добри момчета и футболисти и се надявам да помогна с каквото мога. Очаквам най-доброто - да се класираме възможно най-напред в първенството и да постигнем нещо сериозно с отбора. Надявам се да се преборя за титулярно място в атаката, едва ли има футболист, който не иска да е титуляр. Вярно е, че има конкуренция, но тя е навсякъде. Ще се борим до последно и това е", каза при подписването на договора си Милчо Ангелов.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Алкарас преодоля Зверев за седми пореден финал

Карлос Алкарас се класира на седми пореден финал в професионалния тенис тур, след като се наложи с 6:4, 6:3 срещу Александър Зверев в мач от турнира за мъже в Синсинати. Надпреварата е с ранг "Мастърс 1000" и награден фонд от 9.193 милиона щатски долара.  В битката за титлата испанецът ще срещне Яник Синер, с който игра още на финалите в..

публикувано на 17.08.25 в 10:14
Станимир Стоилов

Гьозтепе не се даде на Фенербахче

Турският футболен клуб Гьозтепе спечели точка след равенство 0:0 срещу Фенербахче в мач от втория кръг на местното първенство. Така отборът на българския треньор Станимир Стоилов остана непобеден и заема трето място с две точки зад лидерите Галатасарай и Самсунспор.  Гьозтепе остана с човек по-малко след час игра след червен картон на..

публикувано на 17.08.25 в 09:13

Български атлети показват на света, че донорството е живот

Шестима българи с трансплантирани органи и един жив донор на бъбрек ще участват в Световното първенство за трансплантирани в Дрезден, Германия, което започва от днес. Над 3 хиляди души от целия свят ще мерят сили в дисциплини като лека атлетика, плуване, тенис на маса, и ще покажат, че благодарение на донорството трансплантираните могат да..

публикувано на 17.08.25 в 07:10

Байерн (Мюнхен) спечели Суперкупата на Германия

Байерн (Мюнхен) спечели Суперкупата на Германия. Баварците се наложиха с 2:1 срещу Щутгарт. Хари Кейн откри резултата в 18-ата минута, увенчавайки по-силната игра на шампионите. В 24-ата минута испанският от мюнхенския клуб Ник Волтемаде опита да изравни, но вратарят Мануел Нойер се намеси решително. Майкъл Олисе пропусна да се разпише във вратата..

публикувано на 17.08.25 в 06:06

Ботев (Пловдив) обърна Берое с човек по-малко

Ботев (Пловдив) успя да обърне резултата срещу Берое с човек по-малко и спечели гостуването си на Берое с 2:1 в мач от петия кръг на шампионата в Първа лига. През първата част старозагорци имаха повече положения за гол от своя съперник, но резултатът бе открит минута след подновяване на играта, когато Нене отбеляза първото си попадение за..

публикувано на 17.08.25 в 06:05

Барселона започна с успех защитата на титлата си

Барселона започна новия сезон в Испания с убедителна победа с 3:0 като гост срещу Майорка. Шампионите не срещнаха трудности срещу домакините, които играха повече от едно полувреме с девет футболисти. Рафиня с удар отблизо и асистенция на Ламин Ямал откри головата сметка за каталунците през кампанията с попадението си още в седмата минута...

публикувано на 16.08.25 в 22:48

Черно море триумфира в дербито на Варна

Черно море спечели варненското дерби, след като победи като гост Спартак с 3:1. С успеха си "моряците" имат в актива си вече 11 точки и излязоха на третото място във временното класиране. Спартак остава с 3 пункта и все още е без победа от началото на първенството. Преди началото на срещата легендата на варненския футбол Иван Петров, който е..

публикувано на 16.08.25 в 21:39