Европейската комисия наложи ограничителни мерки върху вноса на 26 стоманени продукта. Те влизат в сила от утре.
Ако тарифните квоти на тези продукти бъдат увеличени, те ще се облагат с 25%. Тези мерки ще заместят временните от юли миналата година, които бяха въведени в отговор на решението на Съединените щати да наложи мита върху европейския внос на стомана.
Проучванията на Комисията сочат, че вносът на този продукт в Общността е нараснал рязко, а това сериозно застрашава производителите в ЕС. Оттам подчертават, че окончателните предпазни мерки са внимателно премислени, така че да възпрепятстват продължаващия приток на внос, което ще гарантира ефективна конкуренция на пазара на стомана в Общността и същевременно достатъчен избор за многобройните потребители.
Мерките ще останат в действие три години, но могат да бъдат преразгледани, ако обстоятелствата се променят.
И още една важна икономическа новина от Брюксел - от днес влиза в сила търговското споразумение между ЕС и Япония.
„Благодарение на това споразумение, ще се очертае нов пазар от близо 635 милиона души, където ще се създава почти една трета от световния брутен вътрешен продукт“ каза говорителят на Европейската комисия Александър Винтерщайн. „На нас като потребители това ще ни даде по-голям избор и по-ниски цени и ще защити европейските продукти в Япония“.
Със споразумението се премахват голямата част от митата на стойност 1 милиарда евро, плащани годишно от дружествата от ЕС, които изнасят продукция в Япония. В момента, когато то започне да се прилага изцяло, Япония ще премахне налозите за 97% от стоките, внасяни от Общността.
"Горският пожар не е шега. Може да бъде страшно опасен". Продължава борбата с пожарите в цялата страна Такова предупреждение отправи в ефира на БНР Тодор Грозданов, доброволец при гасенето на пожари. Високите температури и сушата доведоха до възникването на голям брой огнища в България. Близо 200 са потушените за денонощието...
Летният оперен сезон "Летният сезон "Сцена на вековете" във Велико Търново е посветен на българската историческа опера" в крепостта "Царевец" във Велико Търново тази вечер е посветен на българската историческа опера. Старопрестолният град отново ще се върне във времената на величието на цар Калоян и възхода на Търновград със силата на оперното..
Очаква се произведената в България пшеница от тазгодишната реколта да надмине 7 млн. тона. Това сочат прогнозите на експертите от министерството на земеделието и храните. Цените на пшеницата тази година, обаче са много ниски и това е притеснително за земеделците . Между 6.6 млн. и 7.1 млн. тона е очакваното производство на пшеница тази..
Президентът на Съединените щати Доналд Тръмп намекна за евентуално помирение с бизнесмена Илон Мъск след публичния им конфликт. "Всички казват, че ще унищожа компаниите на Илон, като спра някои огромни субсидии, ако не и всички, които той получава от правителството. Погрешно! Искам Илон и всеки бизнес в страната ни да процъфтяват, и да..
Националния институт по метеорология и хидрология издаде за днес предупреждение за екстремно високи температури. За цялата страна е в сила оранжев код, действа и най-висока степен на пожароопасност. От областната администрация в Бургас съобщават, че в продължение на 3 дни в Бургаско по два пъти на ден ще се задейства системата за ранно..
Парламентът ще започне работа с окончателното приемане на промени в Закона за възстановяване и преструктуриране на кредитните институции и инвестиционните посредници (ЗВПКИИП). Очаква се в дневния ред да бъдат включени на първо четене и проектите, внесени от различни парламентарни групи, за промени в Закона за лечебните заведения, с които се урежда..
Франция ще признае палестинска държава на сесията на Общото събрание на ООН през септември, обяви френският президент Еманюел Макрон. Решението му предизвика острата реакция на Израел. В публикацията в социалната мрежа Екс, в която съобщава намерението на Париж, Макрон публикува и писмо до палестинския лидер Махмуд Абас, в което го потвърждава...
" Самоубийството може да бъде израз на много неща , но като че ли на първо място бих могъл да кажа, че самоубойството е израз на екзистенциална..
"Фактът, че се приеха три от законопроектите с идеята да се намери общо решение за откриване на начин да се постигнат въпросните заплати, които се..
Имам документ, в който ми се обяснява, че един съдия не е написал делото си 13 месеца – повече от година, защото е трябвало да отговаря на народния..