Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

В Сливен разкриха модерна плантация за марихуана в самия център на града

Лаборатория за отглеждане на канабис бе разкрита от полицията в центъра на Сливен. Иззети са 556 стръка канабис и 100 грама суха листна маса с предполагаема пазарна стойност  между 200 и 300 хиляди лева. Арестувани са двама мъже, които не са криминално проявени. Районната прокуратура им наложи 72-часова мярка за неотклонение „задържане под стража“. 

Помещението, в което е отглеждана марихуаната се намира в мазето на офис сграда в центъра на града, на около 50 метра от входа на съда. Според заместник-директорът на Областната дирекция на МВР комисар Иван Русев това е най-модерната лаборатория за отглеждане на канабис, разкривана през последните пет години в Сливен.

"Доста сериозна сума се изисква, за да оборудваш такава лаборатория и доста сериозна организация се изисква, за да я запазиш и в тайна", заяви Русев.

Мазето се осветявало и отоплявало с крадено електричество, което не е минавало през електромер, с цел да не бъде засечена голямата консумация на енергия и да не бъде разкрита лабораторията.

"Те се свързват след електромера. Крадат ток", каза Русев.

Вероятната пазарна стойност на наркотика е между 200 и 300 хиляди лева. Предстои на двамата задържани да им бъде наложена постоянна мярка задържане под стража. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.

Галерия

ВИЖТЕ ОЩЕ

Локализиран е пожарът, причинен от самозапалил се автомобил на АМ "Тракия"

Площ от 300 декара е обхванал пожарът в землището на сливенското село Скобелево, който тръгна от самозапалил се автомобил при километър 268 на автомагистрала "Тракия". Изгорели са и 30 декара овощни насаждения, както и изоставени стопански постройки.   Пожарът вече е локализиран и е под наблюдение. Комисар Димитър Кикьов, началник на..

публикувано на 21.07.25 в 20:28

НЗОК, ДАНС и още две агенции проверяват шест болници в София

Здравната каса, ДАНС и още две агенции проверяват шест болници в София за извършените и отчетените от тях дейности, съобщиха от НЗОК. Сред лечебните заведения са две държавни, две частни, както и ведомствените МВР болница и Военномедицинската академия. Проверките са комплексни и се извършват с участието на инспектори от държавната..

публикувано на 21.07.25 в 19:57

Европейската интеграция е единственият път към мир и просперитет на Западните Балкани

Европейската интеграция е единственият път към мир и просперитет в региона на Западните Балкани. Това е била общата позиция по време на срещи на външния министър Георг Георгиев в Лондон със специалния пратеник на Великобритания за Западните Балкани Карън Пиърс и с членове на Групата за приятелство с България в британския парламент.  България..

публикувано на 21.07.25 в 19:51

Движението по АМ "Тракия" в района на Пазарджик е възстановено и в двете посоки

Движението по АМ "Тракия" в района на Пазарджик е възстановено и в двете посоки, след като по-рано днес беше блокирано заради голям пожар. Заради пожар АМ "Тракия" е затворена и в двете посоки между Церово и Калугерово Трафикът се извършва нормално, каза говорителят на пазарджишката полиция Мирослав Стоянов: "Движението се осъществява..

публикувано на 21.07.25 в 19:43

34 нарушения за шофиране в аварийната лента регистрираха ТОЛ-камерите през уикенда

34 нарушения за шофиране в   лентата за принудително спиране са  регистрирали камерите на Националното ТОЛ управление за почивните събота и неделя. Две трети от тях са в област Благоевград, на автомагистрала "Струма". Всички нарушители ще бъдат санкционирани след обработка на данните в МВР.  Над 1300 камери, монтирани на 295 рамки, вече..

публикувано на 21.07.25 в 19:20

Кюстендилският съветник Георги Петров отхвърли обвиненията на БОЕЦ в корупция

Кюстендилският съветник и регионален лидер на ВМРО Георги Петров отхвърли обвиненията на БОЕЦ в корупция. От БОЕЦ внасят в антикорупционната комисия сигнал срещу общински съветник от Кюстендил От БОЕЦ вече са били на среща в ОбС в Кюстендил и с кмета на града инж. Огнян Атанасов по "случая Петров", но така и не е станало ясно в какво е..

публикувано на 21.07.25 в 19:05

Георг Георгиев проведе работна среща с британския външен министър

Министърът на външните работи на Република България Георг Георгиев е провел двустранна работна среща с британския външен министър Дейвид Лами в рамките на еднодневно работно посещение в Лондон по покана на Обединеното кралство, информират от МВнР. Срещата се е състояла в контекста на активния политически диалог между двете държави, който се развива..

публикувано на 21.07.25 в 18:20