Невярна се оказа информацията, че повече от 50 служители на Центровете за спешна медицинска помощ в Русе са подали молби за напускане. Вълненията сред медиците обаче продължават. Те започнаха през миналата седмица заради несъгласието им с назначението на нов директор. Медиците съставляват една трета от целия персонал и ако напускането им стане факт, ще бъде затруднено обслужването на пациенти в региона:
"Ние и близките ни сме много притеснени от това, което се случва и по адресите, и от това как е настроено обществото срещу нас. Искаме достойни условия на труд и достойно заплащане".
Това казаха медицински сестри рано тази сутрин, а по-късно през деня информацията, че тече срок на предизвестие на молбите им за напускане беше опровергана от главната счетоводителка на службата Красимира Попова:
"При нас не са заведени, при личния състав, никакви молби за напускане. Само това мога да ви кажа. Друго не знам. Къде са тези молби, който ги е подавал, има ли такива изобщо. При нас няма заведени в системите молби".
Така става ясно, че няма да има напускащи, но и вълнението ще продължи, докато не бъдат увеличени заплатите и не се подобрят условията им на труд.
От Министерството на здравеопазването обявиха в прессъобщение, че във връзка със създалата се ситуация в Центъра за спешна медицинска помощ в Русе министър Кирил Ананиев е разпоредил да бъде извършена проверка на дейността на ЦСМП - Русе в периода 2017 г. - началото на месец март 2019 г.
Експертите на Дирекция "Вътрешен одит" на Министерството на здравеопазването ще проверяват дали законосъобразно са определяни и осчетоводявани разходите за заплати, както и дали са приложени контролните механизми, свързани с разходването на средства за възнаграждения в Центъра за спешна помощ. От вчера, 11 март, финансови инспектори на АДФИ също извършват проверка в ЦСМП - Русе.
От днес за директор на Центъра за спешна медицинска помощ в Русе е назначена д-р Иванка Маринова Узунова. Тя беше избрана след конкурс при спазването на всички законови процедури и изисквания, отбелязват от МЗ.
Хърватската Служба за борба с корупцията и организираната престъпност (USKOK) обяви, че е внесла обвинителен акт срещу бившия министър на здравеопазването Вили Берош и седем съобвиняеми пред Окръжния съд в Загреб, за корупция при обществените поръчки на медицинско оборудване, предаде националната телевизия ХРТ. Властите твърдят, че при..
Отбранителната индустрия и държавата подписаха меморандум за подобряване на взаимодействието. Министърът на отбраната Атанас Запрянов посочи, че необходимостта от превъоръжаване на Европа дава ясен сигнал за навлизането в нова фаза на сътрудничеството между европейските държави в тази област. Министър Запрянов акцентира и върху..
Над 3 млн. лева забавени заплати са изплатени на работещите след намесата на Главната инспекция по труда за първото полугодие на 2025 г. При проверките за този период са хванати над 1700 случая на работа без трудов договор, което е най-тежката форма на недеклариран труд в страната. От инспекцията допълват, че за първите шест месеца на..
Служители на Национален парк "Пирин" и пожарникари от Сандански гасят пожар, възникнал в Кресненския дял на защитената територия. Огънят е бил забелязан от парковата охрана в късния следобед вчера и веднага група служители са тръгнали към мястото, което е труднодостъпно и е на 1880 метра надморска височина, потвърди БНР главният експерт в..
Проблемът с кадрите в болниците може да се реши с бърза промяна на финансовия модел на системата на здравеопазване, каза в интервю пред БНР управителят на частна болница в София Андрей Марков , който е и член на УС на Българската болнична асоциация. "Започнахме тази дейност през 1995 – 1996 г. и замръзна в 2000 г. Оттогава..
Арестуваният кмет на Истанбул Екрем Имамоглу получи присъда от година и осем месеца за "обида и заплахи" към градския прокурор Акън Гюрлек. В съда Имамоглу отрече всички обвинения, като посочи, че е преследван заради плановете си да участва в президентските избори през 2028 г. Днешното дело е по едно от поредицата обвинения срещу..
Един от двамата основни свидетели по делото срещу варненският кмет Благомир Коцев - бившият му заместник Диан Иванов, оттегли показанията си с аргумента, че са дадени под натиск на инспектор от антикорупционната комисия. Иванов е уведомил за това Софийската градска прокуратура, става ясно от негов пост в социалната мрежа Facebook. Диан Иванов:..
В "Нощен Хоризонт" гости по темата за отпуските на учителите, как почиват през лятото учителите - това коментират Дора Терзиева - старши учител в ДГ..
Обществената поръчка за десет нови автобуса до Витоша е провалена. Явили са се двама участници, като единият е бил отстранен по формални причини...
"Вчерашните протести са протести, които Варна не помни от 2013 година , когато на улицата излязоха наистина хиляди хора". Това каза пред БНР Спас..