Втори ден неуспешно продължава издирването на 2-годишния Юлиян Иванов от бургаското село Равнец. Над 80 полицаи и доброволци, както и двама делтапланеристи участват в спасителната операция днес.
Различни слухове за изчезването на детето се разпространяват в селото:
"Някои казват, че са го отвлекли, някои казват, че е убито, някои казват, че е изчезнало".
"Отвлечено е детето. То ако беше убито, някое куче ще му намери дрешките или обувка. Казват, че го видели на пътя. Детето как ще изкачи този баир?"
Прабабата на двегодишния Юлиян, Таня Иванова, разказа, че бащата бил в конфликт със свой роднина от село Кошарица.
"Намеса на мъжа ѝ, племенника, с него, защото той го наръга с нож. Имаше и дело. Съмняваме се в този човек".
Екипи от полицаи и доброволци продължават огледа на територия в радиус от два километра извън селото.
Юлиян е бил облечен със светла връхна дреха с дълъг ръкав. Той има лек дефект при придвижване, изразяващ се във влачене на единия крак.
От полицията призоват всички, които имат някаква информация за Юлиян, да сигнализират на тел. 112 или в най-близкото поделение на МВР.
Версията, че детето е отвлечено, е отхвърлена от полицията.
Най-малко 9 души бяха убити при атака в гимназия в южния австрийски град Грац, днес предаде Ройтерс. Полицията съобщи, че нападателят също е мъртъв, а неясен брой хора са ранени. Не се уточнява колко от убитите са ученици. Органите на реда не са идентифицирали публично убиеца, но се смята, че той е действал сам. Австрийски медии..
И тази година почитателите на операта могат да очакват Вагнеров фестивал . Той започва след малко повече от две седмици, а трупата на Софийската опера и балет ще играе това лято на общо 4 сцени – една закрита и три под открито небе. Вагнеровият фестивал започва на 26-и юни, когато е премиерата на операта "Танхойзер" . Два дни по-късно..
Столичната община да изкупи имоти в центъра на София и да ги превърне в детски градини. Това е заложено в Програма за придобиване, управление и разпореждане с общинска собственост, на Столична община за 2025 г. на кмета Васил Терзиев, която предстои да бъде разгледана на заседанието на Столичния общински съвет (СОС) на 12 юни. Докладът е публикуван на..
Германия е дала гражданство на рекордните 291 955 души миналата година – ръст от 46% от 2023 г. Най-голямата група от тази бройка са сирийците, сочат публикувани днес официални статистически данни, предаде Ройтерс. Промени в закона за гражданството са допринесли за този скок, поясниха от Федералния статистически офис. Миналия юни Германия..
"Късометражното кино е много по-различно от пълнометражното, защото в първото режисьорът и сценаристът имат много по-малко време да разкажат по оригинален начин една история, каза за "Хоризонт" Александър Томов-син, български сценарист и режисьор, който публиката познава от дипломния му филм му "Господ е мой пастир" с участието на Калин Врачански...
Полицията в Северна Ирландия съобщи, че 15 служители на реда са били ранени при снощните безредици в град Балимина, които бяха определени като "расово мотивирани нападения от омраза". Това последва по-ранен мирен протест по повод на предполагаем опит за изнасилване на младо момиче от двама тийнейджъри. 29-годишен мъж е арестуван по подозрение..
В социалната мрежа Х премиерът Росен Желязков написа, че е дълбоко натъжен от трагичните новини от Грац. Расте броят на жертвите при стрелбата в училище в Австрия "Сърцата ни са със семействата, приятелите, учениците и учителите, засегнати от този безсмислен акт на насилие. България е твърдо солидарна с Австрия в този труден момент",..
Преди големите жеги в любимия на плевенчани парк "Кайлъка" възстановиха кът за отдих с помощта на Областната администрация и на дарители...
Днешният църковен празник Свети Дух е обявен и за Ден на Ямбол. За учениците празничният ден е неучебен, а за всички жители и гости на града е..
Повечето езикови модели на изкуствения интелект са така програмирани, че да имат подкрепящ патос - те винаги са утвърдителни, много толерантни и..