Премиерът Бойко Борисов и председателят на Европейския парламент Антонио Таяни проведоха среща преди участието си в официалното откриване на изложбеното пространство „Атанас Буров“ в ЕП.
Двамата обсъдиха въпроса с разглеждането на пакета „Мобилност“ от членовете на Европейския парламент, съобщи правителствената пресслужба.
Антонио Таяни обясни, че пакетът ще бъде разгледан в сряда по предложение на председателя на либералите в ЕП Ги Верхофстат, за да бъде гласуван на предпоследната сесия на парламента за този мандат, идната седмица в Страсбург.
„Смятам, че това е в нарушение на правилника, защото за първи път в пленарната зала ще влезе текст, който е отхвърлен в транспортната комисия“, посочи Борисов. Премиерът е категоричен, че решението за пакета „Мобилност“ трябва да се вземе от следващия състав на Европейския парламент.
Председателят на Европейския парламент Антонио Таяни посочи, че е предложил отлагане на разглеждането на пакета „Мобилност“, но социалистите и либералите в ЕП са гласували против.
Българските евродепутати ще положат всички усилия, заедно с колегите си от останалите държави, засегнати от мерките в пакета „Мобилност“, да не се стига до гласуване в пленарната зала на ЕП на неприемливия пакет за транспортните работници, се посочва в съобщението на правителствената пресслужба.
Министър-председателят Бойко Борисов и председателят на Европейския парламент Антонио Таяни участваха в официалното откриване на изложбено пространство „Атанас Буров“ в сградата на ЕП в Брюксел. На откриването присъства и внучката на Атанас Буров -..
Украинската столица Киев отново беше подложена на руски атаки с дронове и ракети. При нападенията в Одеса е засегнат родилен дом. Четирима души са пострадали при въздушните удари в Киев, съобщи кметът Виталий Кличко. Нанесени са щети на..
1981 лв. е началната цена, която ще се плаща при отчуждаване на първа категория земеделска земя. Това е цената, предвидена в проект на постановление за изменение и допълнение на Наредбата за реда за определяне на цени на земеделските земи...
Окръжният съд в Плевен ще гледа отново мярката на обвинения за катастрофата, при която загина 12-годишната Сияна. От 2 април 65-годишният обвиняем Георги Александров е с най - тежката мярка за неотклонение "задържане под стража". В открито..
Правителството се събира на редовното си заседание днес. Ще бъдат отпуснати средства към общините за компенсациите за деца без място в ясли или яслена група за март и април. Правителството одобри над 2,2 млн. лева компенсации за неприети в..
Непрестанен напън да се централизира властта – така проф. Христофор Караджов от Калифорнийския университет определи изпращането на националната гвардия в Лос Анжелис заради напрежението с нелегалните мигранти. Тръмп се опитва да подчини..
Генералният секретар на НАТО Марк Рюте, който е на посещение във Великобритания, предупреди британците, че е „по-добре да се научат да говорят руски“, ако премиерът Киър Стармър не увеличи значително разходите за отбрана. Марк Рюте произнесе..
Референдумът в Италия, на който гражданите гласуваха по няколко различни въпроса - включително за трудовото законодателство и за облекчаване на изискванията за италианско гражданство, е неуспешен. Причината е ниската избирателна активност от около..
Цялото интервю на Диана Янкулова с Тома Биков в предаването "Неделя 150" чуйте в звуковия файл.
Преди големите жеги в любимия на плевенчани парк "Кайлъка" възстановиха кът за отдих с помощта на Областната администрация и на дарители...
Днешният църковен празник Свети Дух е обявен и за Ден на Ямбол. За учениците празничният ден е неучебен, а за всички жители и гости на града е..