"Само ГЕРБ, БСП и ДПС със сигурност печелят евродепутати". Това показва проучване на център "Тренд" по поръчка на "24 часа". За 58% от всички анкетирани ролята на българските евродепутати в Парламента е важна, сочи още изследването.
"СДС удари джакпота" е голямото заглавие на вестник "Стандарт". "Съюзът с ГЕРБ осигури на отломките от славното трибуквие на прехода гарантиран мандат в следващия Европарламент. Нещо, за което всички партии и коалиции без ГЕРБ, БСП и ДПС могат само да мечтаят", пише изданието. "Вече е ясно, че синият знаменосец в Брюксел ще бъде Владимир Кисьов. За един мандат той ще прибере 1 милион и 69 хиляди евро", допълва "Стандарт".
В анализ за "Монитор" проф. Михаил Константинов посочва, че и ГЕРБ, и СДС ще спечелят от явяването си в коалиция на евровота. А в интервю за "Стандарт" Боряна Димитрова от "Алфа рисърч" прогнозира, че предсрочните избори зависят от резултата от евровота. "При победа на ГЕРБ - няма да има, но при загуба са възможни всякакви сценарии", смята социологът.
Вестниците коментират и развитието по скандала с имотната сделка на заместник-председателя на ГЕРБ Цветан Цветанов. "Енергийният щит, на който е щял да разчита Цветанов, купувайки си луксозния апратамент, бе пробит от БСП, водена от Корнелия Нинова, която според премиера Борисов стои зад сигнала срещу имотните сделки, отбелязва "Труд".
"Новодомците в ГЕРБ натъжиха Борисов много", е заглавието на "Сега", който информира, че лидерът на партията свиква оперативното ръководство, за да обсъдят казуса с апартаментите на Цветанов и Цецка Цачева. Опозиционният "Дума" цитира президента Радев, който не вярва, че антикорупционната комисия ще проведе обективно разследване срещу Цветанов и имотните му сделки.
"След 10 години висшисти ще се трудят като шофьори и продавачки", пише на челната си страница "24 часа". Според данни от проучване на пазара на труда в челото на професиите, които ще се търсят най-много през следващите 10 години, остават шофьорите, продавачите, администраторите, майсторите. "Монитор" посочва, че през 2032 г. продавачите ще бъдат четири пъти повече от учителите. Въпреки дигитализацията обаче ръчният труд остава най-ценен, обобщава "24 часа".
"Пролетта ще е топла, но се задава суша", прогнозира за "24 часа" климатологът проф. Георги Рачев. По думите му през лятото температурите ще са с 1 градус по-високи, а през юни и юли валежите ще са с 15-20% повече.
България и Северна Македония ще сключат официално днес споразумение за подготовката, изграждането и експлоатацията на трансграничен железопътен тунeл Гюешево - Деве баир. То ще бъде подписано от министрите на транспорта Гроздан Караджов и Александър Николоски. Това ще стане в 11:45 ч. на гарата в Гюешево. На церемонията ще присъстват представители на..
Българският патриарх и софийски митрополит Даниил ще оглави възпоменателните богослужения в Троянския манастир в памет на патриарх Максим. Той почина на 6-ти ноември 2012 година на 98-годишна възраст, след като беше начело на БПЦ в продължение на 42 години. В негова памет в църквата на Троянската света обител, където беше погребан, ще бъдат отслужени..
Над 1 млрд. лв. като директни плащания и държавни помощи ще получат за 2025 година земеделските производители, съобщават от Министерството на земеделието. Държавен фонд "Земеделие" публикува индикативния график на плащанията. За първи път от влизане на Стратегическия план за земеделието и селските райони фонд "Земеделие" планира да разплати до края на..
Депутатите ще обсъдят дали да разрешат отпадане на задължението на превозвачите, извършващи превоз на пътници по междуселищни автобусни линии в общини, чийто административен център се намира в друга община, да ползват автогари. Промяната в Закона за автомобилните превози на практика ще се прилага само в четири общини в България - Добричка, Марица,..
Властите в Каталуния предупредиха жителите на областта за опасни валежи. Метеоролозите очакват да паднат над 40 литра дъжд на квадратен метър. Каталуния е изправена пред пореден епизод на проливни валежи. Обявен е оранжев код за опасно време. Правителството изпрати съобщение до мобилните телефони на жителите в цялата автономна област и ги призова да..
Британският вицепремиер и министър на правосъдието Дейвид Лами е подложен на сериозни критики, след като още двама затворници, включително осъден за сексуални посегателства чужденец, бяха погрешно освободени, дни след като той разпореди много по-строги проверки за затворите. По време на ожесточена сесия в рамките на парламентарен контрол Дейвид Лами..
Френската комедия „Безопасни връзки“ ще има премиера на сцената на Сатиричния театър „Алеко Константинов“ тази вечер. Режисьор на постановката е Мартин Каров, който е и автор на музиката. "Това е една много свежа, много приятна, вълнуваща френска ситуационна комедия. Всъщност, оригиналното заглавие на тази пиеса е "Вляво от асансьора". Има и филм по..
Рекорд по най-много изкачвания на Хайдушката пътека в Сливенския балкан постави Милен Шидеров от Сливен. За 24 часа той направи 12 качвания и..
Инициатива "Правосъдие за всеки" организира в сряда поредния си протест пред Съдебната палата в София с настояване за съдебна реформа и с призив да се..
Премиерът Росен Желязков отбеляза, че въвеждането на еврото е безспорен успех за България и изрази увереност, че всички страхове около процеса ще..