Треньорът на Лудогорец Стойчо Стоев даде пресконференция преди двата мача с ЦСКА-София тази седмица.
"Чакат ни два сериозни мача с ЦСКА-София, но да се концентрираме върху двубоя за Купата на България. Атмосферата на стадиона ще предразположи двата тима да покажат една добра футболна продукция. Естествено, че ние имаме амбиции и в двата турнира. Надявам се в сряда да продължим напред за Купата. Нашият отбор е достатъчно качествен. Момчетата са играли срещу всякакви противници", коментира Стоев.
Наставникът на шампионите призна, че с оглед високия залог в мача е възможно да има провокации.
"Провокации винаги има. Срещат се характери на терена. Нормално е да има по-сериозни футболни стълкновения. Те са част от играта. Няма как да го избегнеш", категоричен е Стоев.
Според треньора на Лудогорец има разделителна линия между мача за Купата на България срещу ЦСКА-София и двубоя със същия съперник за първенство в събота.
"По никакъв начин нито аз, нито футболистите ще подценим двубоя за Купата на България. Ясно е, че мачът за първенството е от по-голямо значение, но и срещата за Купата има стойност", допълни специалистът.
Стойчо Стоев смята, че изходът на двата мача с ЦСКА-София няма да бъдат решаващи в битката за титлата.
"Донякъде споделям мнението, че това са шампионски двубои. Но не в пълна степен. Защото има доста мачове до края на първенството. Каквото и да се случи в срещите с ЦСКА-София ще има сблъсъци и с другите опоненти в първата шестица. Виждате, че те се представят добре срещу водещите отбори.ЦСКА е в по-добро спортно-техническо състояние от Левски в момента, но това не значи, че е по-добър отбор. Просто в момента ЦСКА са най-сериозният ни опонент", каза още Стоев.
Селекционерът на националния отбор по футбол Илиан Илиев ще си подаде оставката, обяви самият той в изявление, което публикува на сайта на клубния му отбор Черно море. Илиев заяви готовност да депозира оставката си пред Изпълкома, който да реши дали да го остави на поста. Треньорът обвини в лъжа президента на ПФЛ Атанас Караиванов и разкри, че..
Олимпийският, световен и европейски шампион по вдигане на тежести Карлос Насар спечели приза „Студент на годината“ в категория „Спорт“. „Спортист на България“ за 2024 година е възпитаник на Националната спортна академия „Васил Левски“. За негов подгласник беше определен шампионът по плуване в ледени води Цанко Цанков, който изучава..
ПФК Лудогорец се включи в полемиката относно тегления снощи жребий за полуфиналите за Купата на България и публикува своята позиция след декларациите по-рано днес на останалите три полуфиналисти ЦСКА, Черно море и Ботев Враца. Разградчани взеха отношение и по повод поисканата оставка на националния селекционер Илиан Илиев, който съвместява длъжността с..
Българската смесена щафета на 4 по 6 километра завърши на шесто място на Световното първенство до 21 години в шведския зимен център Йостерсунд. Валентина Димитрова, Лора Христова, Георги Джоргов и Константин Василев направиха отлично състезание, в което след първите два поста бяха начело заедно с тима на Франция. В крайна сметка българите финишираха на..
Биляна Дудова спечели сребро на ранкинг турнира по борба в Тирана, Албания, след като отстъпи на китайката Ли Ли на финала на олимпийската категория до 62 килограма. Бронзовите отличия останаха за американката Адауго Нвачукву и норвежката Грейс Булен, трикратна шампионка на Европа. Дудова отстъпи във финалната среща с 4:8 технически точки...
"Не следя особено българския футбол, отказал съм се. Левски също съм го изпуснал, не го следя. Не знам. Ако реша, мога да фалирам Левски. Да го фалирам ли? Питам. Или да го взема обратно? Нямам никакви проблеми да го взема, но нямам особен интерес. Не е въпросът до средства и сили. Някак загубих интерес и съм разочарован от феновете на Левски...
Президентът на Професионалната лига и член на Изпълкома на БФС Атанас Караиванов поиска оставката на националния селекционер Илиан Илиев. Караиванов го направи с разпространена позиция на сайта на БПФЛ, като подчертава, че треньорът няма и един работен ден като национален селекционер, извън лагерите на първия тим. Също така го обвинява в интриги около..
На 49-годишна възраст внезапно почина Янко Маринов - високо ценен пианист и органист, византолог, ерудит, научен изследовател и основател на консорта за..
Председателят на КЗП Мария Филипова е един обикновен лъжесвидетел. Това заяви пред БНР бизнесменът Васил Божков. Фалстарт на делото срещу Васил..
Откакто сме в Шенген, няма кой да контролира разрешителните за превоз. Ние нямаме контролен орган какви разрешителни се използват, от кого, кои..