Мениджърът на Манчестър Сити Хосеп Гуардиола се оплака от решението на съдията Джунейт Чакър и системата за видеоповторение (VAR), да не отменят решителния гол на Фернандо Йоренте от Тотнъм, който изхвърли Манчестър Сити от Шампионската лига, пише АФП.
"Аз подкрепям системата VAR, но от друга гледна точка голът на Фернандо Йоренте беше вкаран с ръка. Явно не и от гледната точка на съдията", каза Гуардиола.
Манчестър Сити водеше с 4:2 на "Етихад", което им даваше място на полуфиналите, с общ резултат от двата двубоя 4:3, преди Йоренте да вкара в 72-та минута и да направи общия баланс 4:4 при повече голове на чужд терен за Тотнъм.
В самия край на мача имаше още един инфарктен момент, когато Сити вкараха топката във вратата на Тотнъм, но радостта им отново беше спряна от системата VAR, която показа Рахим Стърлинг в засада.
'Радвахме се и бяхме толкова близо до полуфиналите. Жестоко е, но такива са фактите и трябва да го приемем", каза Гуардиола.
Мениджърът на Тотнъм Маурисио Почетино похвали играчите за характера, който показаха при загубата с 3:4 от Манчестър Сити. Този резултат класира "шпорите" на полуфиналите в Шампионска лига. "Най-важното е, че сме на полуфиналите. Заслужихме си го. Моите..
Отборът на Тотнъм изхвърли Манчестър Сити от Шампионската лига по футбол в един от лудите мачове в историята, който ще се помни дълго – 3:4. В първия двубоя тимът от Лондон спечели с 1:0 и така заради головете на чужд терен се класира на полуфинал...
Лудогорец измъкна приемливо нулево равенство пред над 7700 зрители при гостуването си на хърватския Риека в първия мач от втория предварителен кръг на Шампионската лига. Резултатът може да се смята за изгоден за разградчани с оглед на факта, че ще приемат..
Унгарският Ференцварош спечели с 2:1 гостуването си на арменския Ноа в първия мач между двата отбора от втория квалификационен кръг на Шампионската лига. Победителят от тази двойка ще играе с победителя от сблъсъка между българския Лудогорец и хърватския..
Иво Галенков завърши на пето място на турнира по джудо в категория до 55 килограма на Европейския младежки олимпийски фестивал в столицата на Република Северна Македония Скопие. В мача за бронзовия медал 17-годишният българин отстъпи с "ипон" пред..
ЦСКА привлече бразилския краен защитник Пастор. Новината бе съобщена от клуба от Борисовата градина, без да се дават параметри по сделката. Той е вторият нов футболист в ЦСКА за деня и общо четвърти. По-рано днес бе обявен и албанският младежки национал..
Спартак (Варна) и Берое създадоха доста положения, но не успяха да си отбележат гол в първата си среща от новия сезон в Първа лига и завършиха 0:0. Първата ситуация в мача бе за гостите в третата минута, когато Леандро Годой стреля от дистанция, но..
"Янко Георгиев остава главен треньор на националните отбори по вдигане на тежести, въпреки решението на Управителния съвет на федерацията", това сподели специално за БНТ президентът на Българската федерация по вдигане на тежести Стефан Ботев. Той..
Втората ракета на България Димитър Кузманов загуби на старта на тенис турнира на клей в швейцарския град Цуг от сериите Чалънджър от босненеца Нерман Фатич след 7:5, 4:6, 2:6 за малко повече от два часа. Пловдивчанинът допусна обрат, след като спечели..
"Борисов е заинтересован от съхраняване на правителството. Същевременно той изпраща послания, че няма да стои като заложник заради управлението. ГЕРБ..
Има шанс за голяма катастрофа и всички го знаем - партийни ръководители и на площада. И този път нещата са опрели на кокал, предупреди..
Опитът да се влезе в офиса с взлом беше акция за сплашване, натиск и смачкване на сдружение "Боец" , каза лидерът на сдружението Георги Георгиев в..