Женският волейболен шампион и носител на Купата на България Марица (Пловдив) показа двата спечелени трофея на пресконференция в Община Пловдив.
Старши треньорът на Марица - Иван Петков заяви, че е доволен от напредъка в развитието на шампиона и носител на купата на България по волейбол за жени.
"Тази година беше най-успешната, защото успяхме да надградим от миналата. Този сезон нашият отбор беше най-добре окомплектован. Може би самите резултати, играта и самият клуб е едно ниво, на което за мен е огромно удоволствие да работя в този клуб. Ние сме отбор, който е вече познат навсякъде в Европа и сме разпознаваем клуб. Това трябва да бъде гордост за нашия град и България. Когато отиваме в чужбина ни приемат по-различен начин. Да се насладим на това, което направихме и да си пожелаем още по-добро бъдеще", заяви Петков на пресконференция.
Мениджърът на шампионките Борис Халачев също е доволен от успехите на Марица през последните сезони.
"Имаме седем гарнитури през миналия сезон станахме шампиони на пет от тях, имаме по един сребърен медал и бронзов медал. Това говори много за успехите на целия клуб. Около 15 години децата избират дали професионално да се занимават с волейбол или като любители. Поддържаме и много любителски групи. Това е нашата социална отговорност към този град, за да можем да покажем на децата, че има и други занимания пред това да играят на телефони и компютри. Средствата, които отделяме за школата също не са никак малко", заяви Халачев.
Пламен Камбуров от Автомобилен спортен клуб (АСК) "Премиум Рейсинг Тийм-911тийм" спечели автомобилното състезание по планинско изкачване "Шумен", първи кръг от държавния шампионат. Той записа общо време 5:26.57 минути в трите състезателни манша с автомобил "Шкода Фабия". Ивайло Игнатов от същия спортен клуб със "Субару Импреза" е втори, с..
Стилияна Николова спечели злато на бухалки, сребърен медал на топка и бронзов на обръч на финалите на отделните уреди на последната за сезона Световната купа по художествена гимнастика в италианския град Милано. Така българката, която остана четвърта в многобоя снощи, завършва надпреварата с пълен комплект отличия. Възпитаничката на..
Националката на България за "Били Джийн Кинг Къп" Лидия Енчева загуби на финала на сингъл на турнира по тенис на клей в Куршумлийска Баня (Сърбия) с награден фонд 15 хиляди долара. Поставената под номер 2 в схемата българка отстъпи в оспорван мач пред Кайса Хенеман (Швеция) с 6:7(2), 5:7 за 2:44 часа. Енчева изостана с 3:5 в първия сет, но..
Лъчезар Вълчев записа най-добро лично постижение и спечели сребърен медал в тройния скок на Европейското първенство по лека атлетика до 23 години в Берген (Норвегия). Българинът преодоля 16.48 метра от третия опит, с което заслужи място на почетната стълбичка. Вълчев, който е европейски шампион до 18 години, стартира с фаул, след което скочи..
Атлетката Ива Деливерска и джудистът Христо Димитров ще са знаменосците на българската делегация за откриването на Европейския младежки олимпийски фестивал, който стартира тази вечер в Скопие. Това реши щабът на делегацията, който вече е в столицата на Северна Македония. В парада на нациите ще участват представителите на 49 делегации, както и отборът на..
Старши треньорът на ЦСКА Душан Керкез призна, че в момента "червените" не са на нивото, което той изисква от своя тим. Той говори след равенството 1:1 при гостуването на Ботев (Пловдив), което бе и официалният му дебют начело на "армейците" срещу бившия му отбор. "Малко странно за мен. Тук съм бил две години и ми е било много хубаво. Дал съм всичко от..
Канадският тенисист Денис Шаповалов спечели титлата на турнира по тенис на твърди кортове в Лос Кабос (Мексико) от сериите АТП 250 с награден фонд 889 890 долара. На финала Шаповалов победи американеца Александър Ковачевич с 6:4, 6:2. Мачът продължи 1 час и 15 минути. 26-годишният канадец реализира 6 аса и 3 точки за пробив от 8 възможни. За..
Българският трюфел е хит на европейския пазар, а брането му е сред високо платените професии у нас. Това твърдят търговци, които се занимават с..
" Ако се опитат да предизвикат предсрочни избори във Варна, много силно ще настъпят мотиката . Благо Коцев ще си ги спечели", предупреди председателят..
В страна, в която често чуваме за фалити на болници, липса на лекари и пациенти, които търсят помощ на километри от дома си, в Тутракан има едно място,..