Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Нетаняху се зарече да направи всичко възможно за съставяне на коалиция през следващите 48 часа

Бенямин Нетаняху
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Израелският премиер Бенямин Нетаняху обеща днес да направи всичко възможно, за да състави управляваща коалиция в следващите 48 часа, предаде ТАСС, цитирана от БТА.

„Не си струва да отиваме на излишни избори, които да парализират страната за още половин година. Ще направя всичко възможно, за да съставя правителство в следващите дни. Има още 48 часа. Все още е възможно да бъде изпълнена волята на избирателя и да бъде сформирано ново дясно правителство, в оставащото време ще работя с всички сили, за да бъде съставено правителство“, каза Нетаняху пред Кнесета, а изказването му беше излъчено пряко по основните канали на израелската телевизия.

На 29 май изтича 42-дневният срок, отреден по закон, който Нетаняху има на разположение, за да състави нова управляваща коалиция след парламентарните избори на 9 април.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.

Свързани новини

Весела Райчинова: Нетаняху победи заради изключителната предизборна кампания

"Основните причини за победата на Бенямин Нетаняху наистина не са малко". Това отбеляза пред БНР журналистката Весела Райчинова по повод проведените предсрочни парламентарни избори в Израел във вторник. "Нетаняху успя да осигури една..

публикувано на 12.04.19 в 16:09

Нетаняху пред рекорден пети премиерски мандат в Израел

Бенямин Нетаняху е на път да получи рекорден пети премиерски мандат, съобщават израелски медии, цитирани от световните агенции. При 97 процента преброени гласове от изборите, произведени вчера, дясната партия Ликуд на Нетаняху получава засега 35..

обновено на 10.04.19 в 08:11
ВИЖТЕ ОЩЕ
Ваня Тагарева

Скринингова програма за профилактика на сърдечносъдовите заболявания в София започва на 29 септември

От 29 септември до 15 октомври в общинските болници и поликлиники в София ще се проведе вторият етап на общинската скринингова програма за профилактика на сърдечносъдовите заболявания. Над 2 100 души са били прегледани от специалисти по време на..

публикувано на 13.09.25 в 10:39
Зорница Славова

ИПИ: 10% от зрелостниците - с резултат под "среден 3" на матурата по БЕЛ

Ново изследване на Института за пазарна икономика показва, че 10% от зрелостниците постигат резултат под "среден 3" на матурата по български език и литература. Анализът използва данни за последните три години, от които става ясно, че за около 22%..

публикувано на 13.09.25 в 10:33

Освободиха от затвора лидера на "Златна зора".

Съдът в град Ламия пусна под домашен арест Никос Михалолякос - лидер на партия "Златна зора", която беше призната за терористична организация. Михалолякос беше осъден на 13 години затвор, след като съдът доказа участието му в организиране на..

публикувано на 13.09.25 в 10:18

Фестивал на плодородието в Кирково

Царица на лютеницата ще избират жителите на Кирково на започващия днес традиционен фестивал на плодородието. В него ще се включат над 25 производители на плодове, зеленчуци и местни продукти. Предвидени са много състезания и конкурси, а музикалната..

публикувано на 13.09.25 в 10:10
Росен Желязков

Желязков: Този вот на недоверие е алманах на всички проблеми в съдебната система

Премиерът Росен Желязков обяви, че вотът на недоверие, внесен от ПП- ДБ представлява "алманах на всички проблеми в съдебната система". По думите му, стои въпросът ще бъде ли допуснато разглеждането му в противоречие с Конституцията, тъй като съдържа вече..

публикувано на 13.09.25 в 10:03
Найджъл Фарадж

Роб Уотсън: Може би лейбъристи и консерватори виждат реален шанс Найджъл Фарадж да стане следващият министър-председател

Великобритания все повече заприличва на страните оттатък Ламанша с разрастващото се политическо влияние на популистите. Ако на миналогодишните парламентарни избори те събраха 14 на сто от гласовете, днес някои оценяват подкрепата за тях на повече..

публикувано на 13.09.25 в 09:59

Радио София отбелязва 18-ия си рожден ден с тенис и музика в Борисовата градина

Радио София ще отбележи своя 18-ти рожден ден с демонстративен тенис турнир и много музика. Събитието започва в 10 ч. в Борисовата година. Входът е свободен. 

публикувано на 13.09.25 в 09:02