Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Олимпийската младежка шампионка Мариела Костадинова с нов партньор, Панайот Димитров прекрати кариера

Снимка: http://www.acrobatics2018.com

Двукратната шампионка от младежките олимпийски игри в Буенос Айрес в спортната акробатика Мариела Костадинова от две седмици тренира с нов партньор. Досегашната и половинка в смесената двойка Панайот Димитров преди месец е прекратил състезателната си кариера. Това съобщи специално за БНР Недко Костадинов – генерален секретар на Българската федерация по акробатика.  Новото попълнение в двойката е Теодор Великов от Горна Оряховица, който преди няколко години беше част от вида четворка.

„В продължение на няколко месеца имахме проблеми с момчето от смесената двойка, с Панайот. Той реши да се откаже. Бяха проведени многократни разговори с него и то в продължение на два – три месеца. Въпреки усилията които положихме – аз, управителния съвет на федерацията, личните му треньори, старши треньора на националния отбор Панайот реши да се откаже, като изтъкна лични причини и ние се съобразихме с това.

Намерихме решение на проблема. Намерихме момче, което е достоен заместник на Панайот. Казва се Теодор Великов. Роден е в Горна Оряховица. Беше студент в София, живее в София и от две седмици тренира с Мариела. Теодор е момче с много големи качества. Беше прекратил кариерата си, като последно игра в четворка. Сега има много голямо желание. Разбират се идеално с Мариела.

Сега започваме от нулата, защото едно партньорство се гради много години. Естествено каквото можем да запазим от старите хореографии, от старите упражнения ще го направим. Не трябва да забравяме и факта, че те тази година влизат във възраст – мъже и жени. Това усложнява допълнително нашата задача“, сподели Костадинов.

Първото по-голямо изпитание за новият тандем ще е европейското първенство за мъже и жени в Израел през октомври.

„Федерацията подкрепя и останалите видове, които ще играят на европейското първенство – тройката на Ботевград, женската двойка от Бургас. Последното държавно първенство ще е контролно за определяне на състава на шампионата на Стария континент“, разясни генералният секретар на централата.

На 28 юни в Беларус България ще защити кандидатурата си за домакинството на европейско първенство. Успоредно с това ръководството на федерацията изготвя проект за домакинство на кръг от световната купа догодина в Бургас.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Вили Вуцов

Вили Вуцов: Не съм против чужденците, но трябва да има български играчи на терена

"Не съм против чужденците, но категорично заявявам, че трябва да има български играчи на терена или по-точно ако има чужденци, бройката трябва да бъде сериозно редуцирана и тези чужденци да са много по-добро качество от нашите играчи ". Това коментира пред БНР Вили Вуцов : "Когато играчите отвън са горе-долу на нашето ниво или с много малко..

публикувано на 12.09.25 в 18:08
Камелия Дунавска

Камелия Дунавска събира художествената и естетическата гимнастика в първия по рода си турнир у нас

Световната и европейска шампионка с ансамбъла от първенствата във Варна през 1987 г. и в Хелзинки през 1988 г. Камелия Дунавска и нейният клуб "КИС Дунавска", заедно с Българската федерация по естетическа групова гимнастика, организират първия у нас съвместен турнир по художествена и естетическа гимнастика – "Златните момичета – вчера, днес и завинаги"..

публикувано на 12.09.25 в 17:45

Весела Лечева подкрепи СП за спортисти със Синдром на Даун

Председателят на БОК Весела Лечева проведе среща с Жозе Перейра, спортен директор на Виртус спорт Европа и на Световната федерация по лека атлетика за спортисти със синдром на Даун, и със Слав Петков, президент на федерацията по адаптирана физическа активност. Лечева изрази пълна подкрепа за организирането на Световното първенство за спортисти със..

публикувано на 12.09.25 в 17:27
Сестри Стоеви

Победи за сестри Стоеви и Калояна Налбантова в Льовен

Европейските шампионки Стефани Стоева и Габриела Стоева на двойки жени, както и Калояна Налбантова на единично се класираха за четвъртфиналите на международния турнир по бадминтон в Льовен (Белгия). Сестрите, които са поставени под номер 1, почиваха на старта, а във втория кръг се справиха лесно с датчанките Анна-Софи Нилсен и Аманда Петерсен - 21:10,..

публикувано на 12.09.25 в 05:59

Локомотив (София) привлече Ангел Лясков

Ангел Лясков подписа договор и вече е футболист на Локомотив София.  Левият бранител е юноша на Литекс, а през последните 2 сезона впечатли с изявите си за Локомотив Пловдив. Лясков е преминал през всички национални гарнитури на България и има 2 мача за мъжкия национален отбор. "Ръководството на Локомотив София пожелава на Ангел Лясков здраве, късмет..

публикувано на 11.09.25 в 20:52

УЕФА глоби Левски за поведението на феновете в Алкмаар

Дисциплинарната комисия към УЕФА съобщи, че налага наказание на Левски заради поведението на привържениците на тима при поражението с 1:4 от нидерландския АЗ Алкмаар в реванша за влизане в основната фаза на Лигата на конференциите. "Сините" са глобени с 10 000 евро заради расистко и/или дискриминационно поведение на феновете по време на мача в Алкмаар..

публикувано на 11.09.25 в 20:42

Волейболният Монца представи Мартин Атанасов

Мартин Атанасов преминава във Веро Волей Монца, съобщават от италианския волейболен клуб в четвъртък.  28-годишният нападател беше представен официално от Монца, където ще играе през следващия сезон. Високият 199 сантиметра Атанасов премина пред Добруджа, Токат Беледие Плевне, Фридрихсхафен, Шомон, Зиратбанк Анкара, Локомотив Новосибирск и..

публикувано на 11.09.25 в 19:57