Пет сценария и пет имена за наследник на Нинова, пише "24 часа" преди конгреса на БСП в неделя. Според вестника потенциалните претенденти за лидерския пост са Костадин Паскалев, Дора Янкова, Валери Жаблянов, Калоян Паргов или Красимир Янков, като първите трима са фаворити.
Българският прът в колелото на ПЕС е описанието за БСП, дадено в чуждестранен текст, препечатан в "Труд". Анализът критикува Корнелия Нинова затова, че партията й "черпи все повече от реторическата школа на Льо Пен, Орбан и Салвини", както и затова, че с оставката си е довела до "братоубийствена война в навечерието на избори".
Друг анализ в "Труд" е посветен на "притесненията на министър Каракачанов". "Очаква го горещо лято", изтъква авторът по адрес на военния министър заради преговорите за самолетите Ф-16 със САЩ, както и проектите за обновяване на пехотата и флота. Да си сложиш подписа под 2 млрд. лева народни пари не е лесно решение, е коментарът относно преговорите за изтребителите. "Премиерът купува Ф-16, за да вкара България в операции на НАТО", пише "Сега" относно вчерашно изказване на Бойко Борисов.
"Зарибяват сезонни работници с 1000 лева стартова заплата", пише "Монитор", обобщавайки наблюдения върху обявите за работа от април до началото на юни. "Най-спешно е търсенето по морето", докато в земеделието парите са "доста по-скромни - между 560 и 700 лева".
"Все повече деца работят", е челото на опозиционния "Дума". 942 искания за работа на непълнолетни са подадени до инспекцията по труда до края на миналия месец, с над 200 повече от миналата година, гласят цитирани от вестника данни.
"Докога ще се търпят недъзите в българския футбол", се пита в челото на "Труд", който препечатва едноименна статия в държавния официоз "Работническо дело" от 1970 година. След катастрофата на българския футбол с Косово публикуваме статията, писана по повод провала на Мондиала в Мексико, поради нейното историческо и непреходно значение, обясняват от вестника и изтъкват, че 49 години по-късно историята се повтаря като фарс.
"Боби Михайлов се изсули след резила срещу Косово", акцентира "Сега" и допълва, че "шефът на БФС избяга с кола от пистата на стадиона, а заместникът му Лечков обяви, че още 15 години те ще ръководят футбола".
Очаква се още днес правителството да приеме на извънредно заседание бюджетните закони за следващата година и да ги внесе за окончателно одобрение в парламента. Това ще стане, въпреки повторната отмяна на заседание на Националния тристранен съвет заради отказа на бизнеса да участва в работата му. Четирите работодателски организации категорично..
Бизнес, синдикати и експерти ще обсъждат възможностите и перспективите за трудова заетост на бежанци и мигранти по време на конференция в София. Събитието се организира в рамките на проект на Столичната община, реализиран съвместно от районите "Красно село", "Връбница" и "Нови Искър", и Фондация за достъп до права. Целта на конференцията е да..
39-то издание на "Киномания" започва тази вечер в зала 1 на НДК с прожекцията на най-новия филм на Стефан Командарев "Made in EU". Лентата, чиято премиера беше на кинофестивала във Венеция, третира съвременната форма на робство в шивашките фабрики в Родопите. "В тези цехове и цехчета, които шият дрехи за известни световни брандове, експлоатацията..
Протест под надслов: "Справедливост за Мая" с искане за по-строги наказания за насилие над животни ще се проведе в 16:30 ч. пред централния вход на Военномедицинската академия. Поводът за гражданското недоволство е, че мъж прегази куче в столицата. Вследствие на причинените тежки увреждания животното беше евтанизирано. В началото на седмицата..
Камарата на представителите в Конгреса одобри законопроекта за край на бюджетната парализа. Това стана факт, след като с 222 на 209 гласа контролираната от Републиканската партия долна камара на американския парламент гласува да бъде възобновена продоволствената помощ, да се плати на стотици хиляди държавни служители и да се съживи системата на..
Народното събрание ще обсъди повторно промените в закона, които се отнасят до назначаването на особен търговски управител на рафинерията на "Лукойл" в Бургас, след като бяха върнати от държавния глава Румен Радев. Очаква се точката да бъде включена извънредно още в началото на днешното пленарно заседание. Президентът наложи вето върху разпоредби от..
Столичният общински съвет ще гласува днес нови цени на синята и зелена зона за платено паркиране в София. Кметът Васил Терзиев предлага вместо 2 лева на час в синята зона цената да скочи двойно - до 4 лева на час. А в зелената зона вместо 1 лев на час паркирането вече да струва 2 лева. Цената за годишен винетен стикер за първа кола в зелена зона ще..
Не е балансиращ проектът за бюджет за 2026 г., а е същият като тази година - лош. Сходството е, че са нереалистични в приходната си част , каза в..
Очаквам да получим 6-месечно отлагане на санкциите срещу "Лукойл", но това не означава, че трябва да бъдем спокойни, а да се подготвим добре. Това каза..
Има начин да се осигури по-добро качество на услугите в здравеопазването, но за съжаление не се води този разговор . Лекарите, хората, и..